„Lokale na start” w Chorzowie. Miasto oferuje preferencyjne stawki czynszu

Tylko złotówka za metr kwadratowy przez pierwszy rok – taką stawkę czynszu oferuje miasto Chorzów w ramach przetargu „Lokale na start”. Zainteresowani przedsiębiorcy mogą składać swoje oferty do 15 marca 2024 r.

fot. UM Chorzów
Lokale na start w Chorzowie

Do prowadzenie działalności gospodarczej zwykle potrzebny jest lokal. W Chorzowie osoby, które zamierzają taką działalność rozpocząć lub prowadzą ją nie dłużej niż 12 miesięcy mogą skorzystać z preferencyjnej stawki czynszu w ramach programu „Lokale na start”.

Do przetargu ofert zgłoszono osiem lokali użytkowych, które stanowią własność miasta i są zarządzane przez Zakład Komunalny PGM, a obecnie stanowią pustostany. Znajdują się przy ulicach:

  • Bożogrobców 30/u1
  • Kaliny 82/u1
  • Katowicka 69/u1
  • Powstańców 1/u1
  • Wolności 29/u1
  • Wolności 29/u2
  • Wolności 32/u3
  • Wolności 82/u1

Zainteresowane osoby powinny wybrać lokal z tej listy, zapoznać się z jego stanem technicznym i złożyć do Wydziału Zasobów Komunalnych Urzędu Miasta Chorzów ofertę. W celu wyłonienia przyszłego najemcy przeprowadzony zostanie przetarg ofert, a ze zwycięzcami przetargu zostanie zawarta umowa najmu na cztery lata, z możliwością przedłużenia. Oferty można składać do 15 marca 2024 r.

„Lokale na start”. Złotówka za metr kwadratowy

Zwycięzcy przetargu w okresie pierwszego roku obowiązywania umowy najmu zapłacą jedynie 1,00 zł. netto/m2 za najem lokali usytuowanych w budynkach komunalnych i prywatnych oraz 25% zaoferowanej stawki za najem lokali usytuowanych w budynkach Wspólnoty Mieszkaniowej. W drugim roku najmu – 50% stawki zaoferowanej przez oferenta bez względu na usytuowanie lokalu. Pełną wysokość zaoferowanej stawki czynszu najemca zapłaci po dwóch latach obowiązywania umowy najmu.

Szczegółowych informacji na temat wszelkich formalności związanych z wynajęciem lokalu użytkowego udziela telefonicznie Wydział Zasobów Komunalnych Urzędu Miasta pod nr tel. 32 41 65 000 wew. 5315 lub 695 561 274.

Chorzów Mieszkanie za remont

Może Cię zainteresować:

„Mieszkanie za remont” w Chorzowie. Trzecia edycja programu

Autor: Redakcja

16/01/2024

Filmowcy na drogach Chorzowa Kolejne utrudnienia w ruchu

Może Cię zainteresować:

Filmowcy na drogach Chorzowa. Kolejne utrudnienia w ruchu

Autor: Redakcja

07/02/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon