W Chorzowie powstaną dwa lodowiska na sezon 2023/2024. MORiS rozpoczął prace

Sezonowa zmiana w Chorzowie. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu rozpoczęli prace przy dwóch lodowiskach, które powstaną w mieście. Ich otwarcie planowane jest na 1 grudnia 2023 r.

W sezonie zimowym 2023/2024 w Chorzowie będą działać dwa lodowiska. Jedno z nich, tak jak w ubiegłych latach, przy Kompleksie Sportowym „Hajduki” w Batorym, między ulicami Graniczną i Gagarina. Drugie, po kilku przerwy, wróci na teren Orlika przy ul. 3 Maja 78, przy Szkole Podstawowej nr 15. Nie będzie lodowiska na Rynku.

- Obecnie nasi pracownicy zabezpieczają tartanową powierzchnię boisk poprzez rozłożenie warstwy styropianu, na którym znajdzie się system tworzący taflę lodu. W ostatnim etapie prac stawiane będą bandy, doposażona będzie wypożyczalnia łyżew, szlifiernia i wieszane będą świąteczne dekoracje – informują w MORiS Chorzów.

Mrożenie tafli lodowisk potrwa około tygodnia. Otwarcie ślizgawek planowane jest na 1 grudnia 2023 r., ale – jak zaznaczają w chorzowskim MORiS-ie – będzie to uzależnione od warunków atmosferycznych.

Indianie w Chorzowie czyli 20 Jesienne Powwow

Może Cię zainteresować:

Indianie w Chorzowie, czyli 20. Jesienne Powwow w hali KS "Hajduki"

Autor: Maciej Poloczek

15/11/2023

Drugie urodziny Muzeum Hutnictwa Będzie tygodniowa impreza

Może Cię zainteresować:

Drugie urodziny Muzeum Hutnictwa. Będzie tygodniowa impreza

Autor: Maciej Poloczek

14/11/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon