Likwidacja przejazdu kolejowego w Chorzowie. Będą utrudnienia dla kierowców

W sobotę, 30 kwietnia 2022 r., rozpocznie likwidacja przejazdu kolejowego na ul. Strzelców Bytomskich w Chorzowie. To prace związane z przebudową linii kolejowej nr 131 i układu drogowego w tej części miasta.

fot. MZUiM Chorzów
Chorzów Strzelców Bytomskich przejazd kolejowy

Przebudowa linii kolejowej nr 131 (tzw. węglówki), na odcinku Chorzów Batory – Nakło Śląskie, rozpoczęła się w połowie marca 2022 r. To jedna z największych inwestycji kolejowych w regionie i oznacza ona sporo zmian w Chorzowie.

Zamiast przejazdu kolejowego będzie nowy wiadukt i przejście podziemne

Inwestycja PKP PLK zakłada m.in. przebudowę układu drogowego w rejonie ulic Strzelców Bytomskich, Raciborskiej, Zabrskiej i Głogowskiej w Chorzowie. Istniejący tam przejazd kolejowy zostanie zastąpiony przez nowy wiadukt, co ma usprawnić ruch w mieście i poprawić bezpieczeństwo.

Będzie też przejście podziemne z dojściem do peronów nowego przystanku kolejowego Chorzów Uniwersytet. Prace związane z likwidacją przejazdu kolejowego na ul. Strzelców Bytomskich rozpoczną się w sobotę, 30 kwietnia 2022 r.

- Ze względu na zakres i charakter prowadzonych robót konieczne będzie zamknięcie dla ruchu pojazdów fragmentu ulicy Strzelców Bytomskich na odcinku między ulicami Głogowską i Kędzierzyńską – informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie.

Wyznaczone zostaną następujące objazdy:

  • z kierunku skrzyżowania ulic Strzelców Bytomskich/Styczyńskiego/Raciborskiej (rondo) w kierunku skrzyżowania ulic Strzelców Bytomskich/Truchana: ul. Raciborska – ul. Nomiarki – ul. Żołnierska (w Świętochłowicach) – droga wojewódzka nr 902 (kierunek do Chorzowa) – ul. Dąbrowskiego – ul. Hajducka – ul. Strzelców Bytomskich,
  • z kierunku skrzyżowania ulic Strzelców Bytomskich/Truchana w kierunku skrzyżowania ulic Strzelców Bytomskich/Styczyńskiego/Raciborskiej (rondo): ul. Strzelców Bytomskich – ul. Hajducka – ul. Dąbrowskiego - droga wojewódzka nr 902 (kierunek do Świętochłowic) – ul. Nomiarki – ul. Raciborska.

Jak dodają w MZUiM Chorzów ruch pieszych w sąsiedztwie miejsca prowadzonych prac odbywać się będzie chodnikiem sąsiadującym z myjnią samochodową i wjazdem na teren centrum handlowego. Wprowadzone zostaną także zmiany w komunikacji miejskiej ZTM.

Zakończenie tej części kolejowej inwestycji planowane jest w drugim kwartale 2023 r.

Chorzów Batory stacja kolejowa

Może Cię zainteresować:

Rusza przebudowa linii kolejowej. W Chorzowie będzie nowy przystanek

Autor: Maciej Poloczek

09/03/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon