Lider bojówki pseudokibiców Ruchu Chorzów miał nakłaniać do zabójstwa prokuratora

Krakowska prokuratura postawiła liderowi „Psychofans”, bojówki skupionej wokół pseudokibiców Ruchu Chorzów, zarzut nakłaniania do zabójstwa jednego z prokuratorów, który prowadził śledztwo przeciwko grupie – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Wiezienie

Liderowi „Psychofans” grozi dożywocie

Postępowanie przeciwko Maciejowi M. ps. „Maślak”, uważanemu za lidera „Psychofans”, prowadzi Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Mężczyzna jest tymczasowo aresztowany.

Prokuratura Krajowa poinformowała dziś, że lider bojówki pseudokibiców usłyszał zarzut nakłaniania do zabójstwa jednego z prokuratorów, który prowadził postępowanie przeciwko tej grupie przestępczej, a także zarzuty nakłaniania do zniszczenia, poprzez spalenie, akt postępowania prowadzonego przed Sądem Okręgowym w Gliwicach przeciwko członkom „Psychofans”. Liderowi grupy grozi dożywocie, a sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Oskarżonych jest 53 członków „Psychofans”

Zorganizowana grupa przestępcza skupiona wokół środowiska śląskich pseudokibiców "Psychofans" działała od 2010 do 2017. Jak podaje PAP większość członków grupy było już wcześniej karanych, a w popełnianiu przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu posługiwali się niebezpiecznymi przedmiotami, takimi jak maczety, młotki, pałki.

W maju 2019 r. prokuratora skierowała akt oskarżenia wobec 53 osób. Zarzucono im popełnienie łącznie prawie 100 przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, przestępstw polegających na obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, kradzieży z włamaniami, rozbojów, a także zabójstwa i pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

źródło: PAP, fot.: pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon