Lewy towar w chorzowskich sklepach. Znaleziono ponad 800 podrobionych przedmiotów

Ponad 800 przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi oraz papierosy bez polskiej akcyzy – to tylko w dwóch chorzowskich sklepach, które odwiedzili policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Zatrzymano dwie kobiety, a u jednej z nich zaleziono także narkotyki.

Policjanci z Chorzowa ustalili, że w dwóch miejscowych sklepach może być sprzedawana odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Postanowili więc sprawdzić ten trop i okazało się, że przypuszczenia mundurowych były słuszne. Znaleźli tam ponad 800 podrobionych przedmiotów.

- Wśród nich były: torby, plecaki, perfumy, a także wyroby odzieżowe takie jak bluzy dresowe, koszulki, czapki czy też różnego rodzaju bielizna. W trakcie przeszukania lokali policjanci znaleźli również papierosy bez polskich znaków akcyzy – informują policjanci.

Za handel lewym towarem grozi 5 lat więzienia

Zatrzymano dwie kobiety, które były odpowiedzialne za ten nielegalny proceder – mieszkankę Chorzowa w wieku 35 lat i mieszkankę Piekar Śląskich w wieku 26 lat. W mieszkaniu młodszej z kobiet znaleziono także niewielką ilość marihuany.

- Za naruszenie, określone w art. 305 ust. 3 Ustawy Prawo własności przemysłowej grozi im do 5 lat więzienia. Z kolei posiadanie substancji psychoaktywnych jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności – dodają policjanci.

Chorzów Batory nielegalny towar na targowisku 1

Może Cię zainteresować:

Lewy towar na targowisku w Chorzowie Batorym

Autor: Redakcja

21/03/2022

Chorzów Nowy komendant Komisariatu II Policji

Może Cię zainteresować:

Zmiana kierownictwa w chorzowskiej „dwójce”

Autor: Redakcja

17/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon