Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy na Stadionie Śląskim? Jutro decyzja!

We wtorek, 10 listopada, powinniśmy poznać gospodarza lekkoatletycznych mistrzostw Europy w 2024. Jest tylko dwóch potencjalnych organizatorów – Stadion Śląski zgłoszony w projekcie Katowice-Silesia 2024 i Rzym.

Stadion slaski

Decyzja w sprawie organizacji lekkoatletycznych mistrzostw Europy miała zapaść już wiosną, ale wszystko zmieniła pandemia koronawirusa. Zmienił się termin i forma finałowej prezentacji projektów z Polski i Włoch. Pierwotnie planowano, że będą to kilkunastominutowe wystąpienia w Paryżu, ale będzie to jedynie prezentacja on-line. To pierwszy taki przypadek w historii European Athletics.

Polska ma bogate doświadczenie w organizacji wydarzeń lekkoatletycznych

– Największe atuty naszej oferty to znakomity obiekt, czyli Narodowy Stadion Lekkoatletyczny-Stadion Śląski, wzorowa współpraca z samorządem województwa oraz związane z tym gwarancje finansowe. Pomaga także bogate doświadczenie jakie Polska ma w organizacji najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych – podkreśla dyrektor ds. międzynarodowych PZLA, Piotr Długosielski.

W Kotle Czarownic liczą na to, że po przyznaniu tytułu Narodowego Stadiony Lekkoatletycznego i wybraniu obiektu na gospodarza World Athletics Relays 2021, czyli mistrzostw świata w sztafetach, będzie kolejny sukces.

Stadion Śląski to nowoczesny obiekt najwyższej klasy

- Chcemy pokazać Europie, ale też światu, że Stadion Śląski to nowoczesny obiekt najwyższej klasy. Z naszą infrastrukturą jesteśmy gotowi na organizację takiego wydarzenia niemalże w każdym momencie – mówi Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.

Gospodarza lekkoatletycznych mistrzostw Europy w 2024 r. powinniśmy poznać we wtorek, 10 listopada, w godzinach popołudniowych.

fot. Stadion Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Gala ms

Stadion Śląski nagrodzony podczas Gali Mistrzów Sportu

Stadion Śląski

Stadion Śląski z kolejną dużą imprezą? To jak Liga Mistrzów

108080

Memoriał Kamili Skolimowskiej. Gwiazdy pokazały moc

Orlen Memorial Kusocinskiego Patrykobek fot Pawel Skraba 02

Memoriał Kusocińskiego. Stadion Śląski znowu dodał skrzydeł

104866

Mistrzostwa Europy będą na Śląskim

La

Polacy wygrali DME rzutem na taśmę!

Robert lewandowski

Robert Lewandowski zagra na Cichej!