header newses

Rotator TOP - single

Kultura

Kamil Franczak z chorzowskiego Teatru Rozrywki nominowany do Złotej Maski

Tegoroczny Dzień Teatru, ze względu na epidemię koronawirusa, minął bez echa – ogłoszono jednak listę nominowanych w 52. edycji nagrody teatralnej Złote Maski w województwie śląskim. Wśród nominowanych znalazł się Kamil Franczak z Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Wśród nominowanych znalazły się przedstawienia, których miały swoje od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 r. w premiery miały miejsce w teatrach województwa śląskiego.


- Termin i sposób ogłoszenia laureatów Złotych Masek zostanie przedstawiony, gdy tylko będzie to możliwe – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Wśród nominowanych do Złotej Maski jest artysta z Chorzowa


Wśród nominowanych do Złotej Maski, w kategorii aktorstwo za rolę wokalno-aktorską, znalazł się Kamil Franczak z chorzowskiego Teatru Rozrywki – za rolę Mistrza Ceremonii w spektaklu „Cabaret” w reżyserii Jacka Bończyka.


Pełna lista nominowanych do Złotych Masek 2019

Kategoria SPEKTAKL ROKU

  • „ROSEMARY” Magdy Fertacz w reżyserii Wojciecha Farugi w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.
  • „WILQ SUPERBOHATER” Bartosza Minkiewicza, Tomasza Minkiewicza, Michała Kmiecika w reżyserii Remigiusza Brzyka w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.
  • „ŹLI ŻYDZI” Joshuy Harmona w reżyserii Marcina Sławińskiego w Teatrze Nowym w Zabrzu.

Kategoria SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW

  • „ŁYSEK Z POKŁADU IDY” Gustawa Morcinka w reżyserii Konrada Dworakowskiego w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach.
  • „TUWIM DLA DZIECI” na podstawie wierszy Juliana Tuwima w reż. Jerzego Jana Połońskiego w Teatrze Miejskim w Gliwicach.
  • „OPOWIEŚCI ZE ZMYŚLONEGO CYRKU” w reżyserii Marty Kuczyńskiej i Jacka Timingeriu w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.

Kategoria AKTORSTWO ZA ROLĘ KOBIECĄ W SPEKTAKLACH DRAMATYCZNYCH

  • AGNIESZKA KWIETNIEWSKA za rolę Kurta Gerrona w spektaklu „Kurt Gerron. Führer daje miasto Żydom” Jolanty Janiczak w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach oraz za udział w spektaklu „Dead Girls Wanted” Jolanty Janiczak i Grzegorza Stępniaka w reżyserii Wiktora Rubina w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.
  • ALEKSANDRA PRZYBYŁ za rolę Rose w spektaklu „Rosemary” Magdy Fertacz w reżyserii Wojciecha Farugi w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.
  • MARTA GZOWSKA-SAWICKA za rolę Wolanda w spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii i adaptacji Małgorzaty Warsickiej w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

Kategoria AKTORSTWO ZA ROLĘ MĘSKĄ W SPEKTAKLACH DRAMATYCZNYCH

  • KRZYSZTOF SATAŁA za rolę Jonah'a w spektaklu „Źli Żydzi” Joshuy Harmona w reżyserii Marcina Sławińskiego w Teatrze Nowym w Zabrzu.
  • DARIUSZ CHOJNACKI za rolę Wilq’a w spektaklu „Wilq Superbohater” Bartosza Minkiewicza, Tomasza Minkiewicza, Michała Kmiecika w reżyserii Remigiusza Brzyka w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.
  • ARTUR ŚWIĘS za rolę Führera w spektaklu „On wrócił” Timura Vermesa w reżyserii Roberta Talarczyka w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

Kategoria AKTORSTWO ZA ROLĘ W TEATRACH LALKOWYCH

  • DAGMARA WŁOSZEK-RABSKA za rolę Pchły w spektaklu „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy w adaptacji i reżyserii Lucyny Sypniewskiej w Teatrze Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej.
  • MICHAŁ SKIBA za rolę Łyska w spektaklu „Łysek z pokładu Idy” Gustawa Morcinka w reżyserii Konrada Dworakowskiego w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach.
  • GRZEGORZ ECKERT za rolę Kuboka w spektaklu „Łysek z pokładu Idy” Gustawa Morcinka w reżyserii Konrada Dworakowskiego w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach.

Kategoria AKTORSTWO ZA ROLĘ WOKALNO-AKTORSKĄ

  • KAMIL FRANCZAK za rolę Mistrza Ceremonii w spektaklu „Cabaret” w reżyserii Jacka Bończyka w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.
  • WIKTORIA WĘGRZYN-LICHOSYT za rolę Kaliny w spektaklu „Wyspa Kalina” w reżyserii Agaty Puszcz w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.
  • GABRIELA GOŁASZEWSKA za rolę Adiny w spektaklu „Napój Miłosny” Gaetano Donizettiego w reżyserii Karoliny Sofulak w Operze Śląskiej w Bytomiu.

Kategoria AKTORSTWO ZA ROLĘ DRUGOPLANOWĄ

  • AGNIESZKA BIEŃKOWSKA za rolę Doryny w spektaklu „Tartuffe” Moliera w reżyserii Rudolfa Zioło w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.
  • JADWIGA GRYGIERCZYK za role: Chochoła, Widma, Stańczyka, Hetmana, Rycerza Czarnego, Upiora, Wernyhory w spektaklu „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w adaptacji i reżyserii Igora Gorzkowskiego w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.
  • BOGUMIŁA MURZYŃSKA za role Minnie i Matki Rose w „Rosemary” Magdy Fertacz w reżyserii Wojciecha Farugi w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

Kategoria REŻYSERIA

  • REMIGIUSZ BRZYK za reżyserię spektaklu „Wilq Superbohater” Bartosza Minkiewicza, Tomasza Minkiewicza, Michała Kmiecika w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.
  • WOJCIECH FARUGA za reżyserię „Rosemary” Magdy Fertacz w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.
  • JUSTYNA ŁAGOWSKA za reżyserię spektaklu „Opowieść wigilijna” Szymona Adamczaka wg opowiadania Karola Dickensa w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

Kategoria SCENOGRAFIA

  • IGA SŁUPSKA i SZYMON SZEWCZYK za scenografię i kostiumy do spektaklu „Wilq Superbphater” Bartosza Minkiewicza, Tomasza Minkiewicza, Michała Kmiecika w reżyserii Remigiusza Brzyka w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach oraz do spektaklu „Między ustami a brzegiem pucharu” Martyny Wawrzyniak w reżyserii Remigiusza Brzyka w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.
  • MARCIN CHLANDA za scenografię do spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii i adaptacji Małgorzaty Warsickiej w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.
  • WOJCIECH FARUGA za scenografię do spektaklu „Rosemary” Magdy Fertacz w reżyserii Wojciecha Farugi w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

Kategoria CHOREOGRAFIA / RUCH SCENICZNY – NIE PRZYZNANO


Kategoria NAGRODA SPECJALNA

  • ANNA GODOWSKA WRAZ Z TANCERZAMI za zbiorową kreację choreograficzną w spektaklu N/EBO - spektaklu dyplomowym studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie.
  • KAROL NEPELSKI za muzykę do spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii i adaptacji Małgorzaty Warsickiej w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.
  • KATARZYNA KOSTRZEWA za ruch sceniczny w reżyserowanym przez siebie spektaklu „i romanse” Ignacego Karpowicza w Teatrze Czwarta Scena.
  • TEATR NOWY W ZABRZU za organizację Festiwalu Dramaturgii Współczesnej RZECZYWISTOŚĆ PRZEDSTAWIONA.
  • FIVE O’CLOCK ORCHESTRA w składzie: Tadeusz Orgielewski (kornet), Piotr Górka (kontrabas), Sebastian Łobos (piano), Janusz Sołtysik (saksofon), Andrzej Wardęga (perkusja) za muzykę w spektaklu „Czyż nie dobija się koni?" Horace’a McCoy’a, w reżyserii Magdaleny Piekorz w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.
  • MIROSŁAW NEINERT wraz z TEATREM KOREZ za 30 lat działalności artystycznej.

fot. Teatr Rozrywki

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search