Kultura wraca na swoje miejsce, czyli lato w Chorzowskim Centrum Kultury

Zwykle latem mieli koncertową przerwę, ale podczas tegorocznych wakacji w Chorzowskim Centrum Kultury będzie się sporo działo. Po przymusowej pandemicznej przerwie kultura wraca na swoje miejsce.

Chck

Koncerty, monodram i stand upy to plany ChCK na lipiec, sierpień i wrzesień. Po przymusowej trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, centrum może w końcu zaprosić widzów.

- Z reguły sezon rozpoczynaliśmy dopiero w połowie września, ale w tym roku otwieramy sezon letni, który dla nas jest specjalny, bo tęsknimy już za widzami. Nazwaliśmy cykl wydarzeń, które będą realizowane w ChCK, hasłem „Kultura wraca na swoje miejsce”. Scena, która była tak dojmująco pustym miejscem w marcu i w kwietniu, w maju i czerwcu ożyła podczas pierwszych prób, a już w lipcu rozpoczynamy sezon koncertowy – mówi Tomasz Ignalski, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury.

Na początek, 24 lipca, wystąpi zespół Feel, którego w naszym regionie przedstawiać nie trzeba. Duża gratka czeka na fanów Organka, który 7 sierpnia zagra w ChCK koncert w ramach Pogo Mini Tour. Będzie to jego jedyny występ na tej trasie w województwie śląskim. W ramach Chorzowskiego Teatru Ogrodowego 14 sierpnia z mieszanką monodramu i stand upu wystąpi Rafał Rutkowski. Będzie to występ wyjątkowy, bo jednocześnie na scenie ChCK i na wieży wyciągowej szybu Prezydent. Kolejną gwiazdą kabaretowej sceny będzie Joanna Kołaczkowska, która wystąpi w Chorzowie 28 sierpnia. We wrześniu centrum zaprasza na koncert zespołu Universe (4 września) i Artura Andrusa (6 września).

Na widowni Chorzowskiego Centrum Kultury będzie mogło zasiąść jedynie 200 osób. Bilety można kupować w kasie centrum lub na stronie www.chck.pl. Normalny sezon jesienno-zimowy rusza w ChCK w połowie września.

fot. ChCK

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon