Kulinarne festiwale na chorzowskim rynku. Smaki świata i nie tylko

W najbliższy weekend, 17 – 19 maja 2024 r., na rynku w Chorzowie zaplanowano trzy kulinarne festiwale. - Gwarantujemy, że będzie pysznie – zachęcają organizatorzy.

fot. UM Chorzów
Chorzow festiwal azjatycki

W Chorzowie będzie można spróbować egzotycznych dań oraz rzemieślniczych trunków. Od piątku do niedzieli (17 – 19 maja 2024 r.) na rynku będą trwały trzy kulinarne festiwale: Festiwal Smaków Świata, Festiwal Azjatycki oraz Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych.

Festiwal Smaków Świata i Festiwal Azjatycki

- Do miasta zawitają smaki z Azji, Europy, aż po Amerykę. Będziecie mieli okazję spróbować produktów wytwarzanych metodami rzemieślniczymi, według przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie – tak ogranizatorzy opisują Festiwal Smaków Świata.

Z kolei na Festiwalu Azjatyckim będzie można spróbować m.in. dymiących tajskich straganów, świeżego japońskiego sushi, aromatycznej indyjskiej pakory, gruzińskiego chaczapurii czy libańskiej sałatki tabbouleh.

- Zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. Będzie marynowana rzepa i czarny sezam, domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą, zupa pho i wietnamskie kanapki bahn mi. Nie zabraknie również dań kuchni koreańskiej oraz malezyjskiej jak i naturalnych azjatyckich kosmetyków – dodają organizatorzy.

Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych

Po egzotycznych daniach będzie można ugasić pragnienie przy okazji Festiwalu Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych. - Chmiel, jabłka i winogrona to temat przewodni podczas tych dni! Wystawcy z pasją opowiedzą o tradycyjnych metodach warzenia kraftowego piwa, polecą Wam idealne wino do kolacji oraz na prezent – zapewniaja organizatorzy.

Kulinarne festiwale na chorzowskim rynku w piątek (17 maja 2024 r.) czynne będą w godzinach 15.00 – 21.00, w sobotę (18 maja 2024 r.) w godzinach 12.00 – 21.00, a w niedzielę (19 maja 2024 r.), w godzinach 12.00 – 18.00.

Muzeum hutnictwa

Może Cię zainteresować:

Noc Muzeów 2024 w Muzeum Hutnictwa to będzie noc… z mundurem

Autor: Maciej Poloczek

07/05/2024

Chorzow urzad miasta

Może Cię zainteresować:

Nocne zwiedzanie Urzędu Miasta Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

06/05/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon