Książka o Ruchu Chorzów Historyczną Książką Roku 2019!

Rozstrzygnięto plebiscyt „Historia zebrana”, zorganizowany przez portale histmag.pl i granice.pl, na Historyczną Książkę Roku 2019. W kategorii „W rolach głównych” głosowanie internautów wygrała "1989" Grzegorza Kopaczewskiego, książka opowiadająca o m.in. o fascynacji Ruchem Chorzów.

Ksiazka


O czym opowiada „1989” Grzegorza Kopaczewskiego?

„1989” to ciepła i zabawna opowieść o pasji, marzeniach, ambicji i sile lokalnej wspólnoty. Połączenie wspomnień młodego chłopaka i historycznego eseju.

- Polska, druga połowa lat osiemdziesiątych. Upadek, beznadziejność, odrealnienie. Do naprawy rzeczywistości przystępują dziesięciolatki z górnośląskiego blokowiska i ich idole – piłkarze Ruchu Chorzów – opisuje książkę wydawnictwo Silesia Progress.

Grzegorz Kopaczewski, rocznik 1977, to mieszkaniec chorzowskiego osiedla Klimzowiec. W swojej książce, z perspektywy nastolatka, wspomina ostatni tytuł Mistrza Polski dla Ruchu Chorzów oraz ówczesną rzeczywistość.

Książka o Ruchu Chorzów zyskała m.in. polecenie Wojciecha Kuczoka

Ta publikacja zyskała m.in. polecenie Wojciecha Kuczoka, znanego pisarza pochodzącego z Chorzowa i zapalonego kibica Ruchu Chorzów.

- Szczególnie dla mnie przyjemną lekturą jest „1989”, nowa książka Grzegorza Kopaczewskiego. Autor w swojej autobiografii wspomina trampkarskie sukcesy równolegle do wnikliwej i dowcipnej analizy fenomenu „Niebieskich” Jerzego Wyrobka – ocenił Wojciech Kuczok.

„1989” to trzecia książka Grzegorza Kopaczewskiego, wcześniej ukazały się „Global nation. Obrazki z czasów popkultury” i „Huta”. Najnowsza publikacja to część serii Canon Silesia wydawnictwa Silesia Progress.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

HUTY

Rarytas dla pasjonatów industrialu w Muzeum Hutnictwa

Ukraina flaga

Wieczór Pieśni Ukraińskich w Chorzowie

Muzeum Hutnictwa

Festiwal Otwarcia Muzeum Hutnictwa. Znamy pełny program

Teatr Rozrywki w Chorzowie

Ruszyły rezerwacje na Sylwestra w Teatrze Rozrywki

Jaromir Nohavica

Jaromir Nohavica wystąpi w Chorzowie

Teatr rozrywki szekspir

Wszystkie dzieła Szekspira… na scenie Teatru...

Muzeum chorzow

Muzeum w Chorzowie czynne także w weekendy