Krzysztof Respondek o pracy w Chorzowie, byciu Ślązakiem i kabarecie Rak. Rozmowa wideo

Rozmowa WIDEO. Krzysztofa Respondka, znanego w Polsce aktora, wokalistę, kabareciarza przyłapaliśmy w drodze do Teatru Rozrywki w Chorzowie. Zdradził nam, do jakiej roli teraz się przygotowuje, dlaczego się "wykoleił", czy czuje się Ślązakiem i dlaczego hoduje pewien oryginalny gatunek ptaków. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy wideo z Krzysztofem Respondkiem.

Krzysztof Respondek

Krzysztofa Respondka zna cała Polska. Jeśli nie z Kabaretu Rak, w którym występuje z Krzysztofem Hanke, to z serialu "Barwy szczęścia" czy z programu "Jak oni śpiewają", który zresztą wygrał.

Mimo ogólnopolskiej sławy, Krzysztof Respondek nie porzucił Śląska. Nam mówi, dlaczego powrócił po wielu latach na deski macierzystego teatru, Teatru Rozrywki w Chorzowie.

- Zaproponowano mnie do roli Gepetta w musicalu "Pinokio". Premiera już we wrześniu. Spektakl reżyseruje Magdalena Piekorz. To musical bardziej dla dorosłych niż dla dzieci. Co prawda ja nie zagram premiery, zrobi to Darek Niebudek, ale mnie również będzie można później zobaczyć i usłyszeć w jednej z głównych ról w tym musicalu. Będziecie wzruszeni, zaskoczy was włoska muzyka w stylu San Remo, nie do końca teatralna. Zapraszam - zachęca Krzysztof Respondek.

Aktor i kabareciarz nie kryje dumy z bycia Ślązakiem. Urodził się w Miasteczku Śląskim, obecnie mieszka w Tarnowskich Górach i nie planuje nigdzie się stąd ruszać.

- Zaczynamy mieć swoje poczucie inności w tym kraju. Kiedyś bycie Ślązakiem uważano za coś gorszego. Teraz to się zmienia, jest moda na śląskość. To jest piękne - mówi Krzysztof Respondek w naszym wywiadzie wideo.

Krzysztof Respondek, zatrzymany w domu przez pandemię, już znowu się rozkręca. Tęsknił za publicznością, za występami.

Posłuchajcie rozmowy wideo z Krzysztofem Respondkiem.


Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon