Krzesła na taras i balkon - jakie tworzywo wybrać?

Krzesła na taras i balkon - muszą posiadać kilka najważniejszych cech, natomiast jedną z kluczowych jest materiał, z którego zostały wykonane. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, który materiał będzie najbardziej odpowiedni na Twój balkon czy taras!

Przechowywanienabalkonie3

Krzesła na taras i balkon oferowane przez Ogrodolandię stanowią swoistą podstawę dla każdej aranżacji. Wielu przyszłych użytkowników poszukuje tych najwygodniejszych i najbardziej pasujących do całej przestrzeni. Ich właściwe dopasowanie do wszystkich elementów stanowi wyzwanie dla projektanta, gdyż na rynku dostępnych wiele modeli, rodzajów oraz kolorów krzeseł ogrodowych.

Często zbyt szeroka oferta na rynku sprawia, że ciężko jest zdecydować się na ten jeden, najwłaściwszy model. Podczas podejmowania decyzji o zakupie, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów. Jednym z nich jest materiał, z którego zostało wykonane krzesło na taras i balkon. Jakie tworzywo wybrać, aby potem nie żałować zakupu? Na to pytanie odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Krzesła na tarasie i balkonie - to obowiązkowe elementy wyposażenia! Na zdjęciu - Elegancki zestaw mebli York 4 osobowy

Krzesło z aluminium New Levanto - idealne na taras i balkon.

Szeroki wybór krzeseł na taras i balkon umożliwia stworzenie przestrzeni marzeń - wedle własnego gustu i upodobań. Spośród nich trudno wybrać tej jeden, jedyny model. Dlatego aby ułatwić to zadanie, można dokonać podziału ze względu na materiał, z którego zostały wykonane krzesła. Sprawdźmy, jakie krzesła na taras i balkon mamy do wyboru!

Rozpoczniemy od bardzo ogólnego podziału krzeseł, ze względu na materiał. Poznajmy wady i zalety poszczególnych materiałów, z których producenci najczęściej produkują krzesła zewnętrzne.

Drewniane krzesła na taras i balkon

Drewniane krzesła na taras i balkon to najbardziej popularne modele, które spotkać można w polskich strefach relaksu. Nic dziwnego! Drewno jest niezwykle uniwersalnym materiałem, dopasowującym się do nowoczesnych aranżacji, jak i tych bardziej rustykalnych i sielskich. Krzesła drewniane mogą posiadać różne odcienie, co zdecydowanie wpływa na ostateczny charakter mebla.

Atrakcyjność drewnianych krzeseł docenili już Polacy, jak również użytkownicy na całym świecie! Drewno jest materiałem naturalnym, przyjaznym dla środowiska. Jest to niezwykle istotne w obecnych czasach, gdzie należy niwelować zbędną produkcję materiałów sztucznych. Ponadto drewno doskonale wtapia się w otoczenie roślin, tworząc spójną całość. Jego odcień wprowadza spokój i harmonię, ocieplając wizerunek każdej aranżacji tarasowej i balkonowej.

Spośród wielu zalet drewnianych krzeseł na taras i balkon, warto również rozważyć ich wady. Jedną z nich jest konieczność wykonywania impregnacji, aby móc korzystać z nich przez wiele sezonów. Niektórzy producenci zastrzegają sobie, aby tę czynność powtarzać nawet co 2 lata. Fakt też może być niezwykle uciążliwy dla niektórych użytkowników. Kolejną wadą jest masa krzeseł wykonanych z drewna. Waga takich mebli waha się od kilku, nawet do kilkunastu kilogramów. Należy to rozważyć podczas zakupu, jeśli przewiduje się wnoszenie takich mebli na trzecie, czy czwarte piętro w bloku.

Krzesło sztaplowane z drewna teak Logrono - dzięki zabieleniu posiada niezwykle modny, rustykalny charakter

Technorattanowe krzesła balkonowe i tarasowe

Krzesła z technorattanu są równie popularne, jak te wykonane z drewna. Technorattan jako tworzywo posiada już kilkunastoletnią historię, a corocznie zachwyca nas na nowo w postaci różnych modeli krzeseł na taras i balkon. Zdecydowana większość zalet tego tworzywa sprawia, że użytkownicy coraz częściej decydują się na niego podczas urządzania swoich aranżacji balkonowych. Krzesła wyprodukowane z technorattanu są stosunkowo lekkie, tak więc z łatwością można je wnieść na wyższe kondygnacje i ustawić wedle własnego gustu i potrzeb. Są również wytrzymałe i odporne na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, wahania temperatury czy promieniowanie słoneczne. To tworzywo także nie ulega deformacjom i odkształceniom. W związku z czym krzesła technorattanowe nie tracą swojej formy, nawet pomimo intensywnej eksploatacji.

Cechą charakterystyczną technorattanowych krzeseł tarasowych jest ich struktura splotu. Imituje ona naturalny rattan, natomiast stanowi jedno bardziej trwały odpowiednik. Ponadto jest on dostępny w wielu odcieniach do wyboru, co zdecydowanie poszerza aranżacyjne horyzonty.

Technorattanowe krzesła w porównaniu do drewnianych, nie wymagają impregnacji, ani innych czynności pielęgnacyjnych. Dzięki czemu korzystanie z nich to czysta przyjemność!

Krzesła wykonane z technorattanu posiadają efektowną, ażurową konstrukcję. Na zdjęciu - Rustykalne krzesło ażurowe Kamomill.

Balkonowe i tarasowe krzesła z tworzywa sztucznego

Balkonowe i tarasowe krzesła z tworzywa sztucznego charakteryzują się mnogością form. Właściwości materiału pozwalają na formowanie go w fantazyjnych kształtach, wzorach i kolorach. Zazwyczaj krzesła z tworzywa sztucznego dostępne są w szerokiej gamie do wyboru, co zdecydowanie ułatwia zaspokojenie aranżacyjnych potrzeb nawet najbardziej wymagających.

Warto w tym miejscu podkreślić, iż krzesła z tworzywa, nazywane popularnie “krzesłami z plastiku” mogą przybierać niezwykle elegancką i stylową formę. Mogą również służyć przez wiele lat, zachowując nienaganny stan. Dlatego podczas wyboru krzeseł na taras i balkon, warto rozważyć także ten materiał.

Krzesła z tworzywa sztucznego zazwyczaj są lekkie, co może stanowić jego wadę, jak i zaletę. Bez trudu można je przenieść, natomiast istnieje szansa, że silniejszy podmuch wiatru je niekontrolowanie przestawi.

Tworzywo sztuczne, jako materiał do produkcji krzeseł na taras i balkon wykazuje się niezwykłą odpornością na wilgoć, promieniowanie słoneczne oraz zmienną temperaturę. Dlatego bez obaw można pozostawić je przez cały rok na balkonie, bez obaw o jego wygląd i właściwości.

Krzesła balkonowe i tarasowe z tworzywa są bardzo wygodne i efektowne. Na zdjęciu powyżej - Krzesło Nardi NET.

Metalowe krzesła na taras i balkon

Metalowe krzesła ogrodowe cechują się niezwykłą wytrzymałością oraz kojarzą się ze stylem pałacowym. Natomiast coraz częściej można zaobserwować ich wykorzystywanie na tarasach oraz balkonach. Wbrew pozorom doskonale wkomponują się w klasyczne, tradycyjne, jak i bardziej nowoczesne kompozycje.

Najczęściej wykorzystywanym metalem jest aluminium. Nic dziwnego! Jest stosunkowo lekki, wytrzymały i “bezproblemowy”. Nie wymaga impregnacji, ani pielęgnacji. Krzesła wyprodukowane z aluminium, nie korodują, co zdecydowanie przedłuża ich żywotność. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej ekscytujących projektów, łącząc aluminium, np. z egzotycznym drewnem. Co w rezultacie prezentuje się niezwykle efektownie i stylowo.

Krzesła z funkcją sztaplowania zdecydowanie ułatwiają przechowywanie. Na zdjęciu Krzesło aluminiowe Domingo.

Metalowe krzesła tarasowe są również często wyposażone w siedziska z syntetycznych siateczek. Zapewniają one wygodę spoczynku oraz ocieplają wizerunek często zimnych, surowych krzeseł metalowych.

Aluminiowe krzesło obiadowe Kordoba to połączenie trwałej konstrukcji, z syntetyczną, trwałą siateczką. W całej swojej okazałości prezentuje się niezwykle stylowo.

Przedstawione wyżej materiały, często wykorzystywane do produkcji krzeseł na taras i balkon ukazują mnogość i szerokość wyboru. W związku z czym, każdy wybierze coś dla siebie!

Taras i balkon bywają trudne w aranżacji, ze względu na obecność elementów, takich jak: balustrada, okno, drzwi wejściowe. Dlatego też należy zwrócić uwagę również na gabaryt krzeseł. Muszą one być dopasowane do dysponowanej przestrzeni, ale przede wszystkim - wygodne!

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Ogrodolandia.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon