Kręgi Taneczne w Parku Śląskim zostaną zmodernizowane

Kopuła Dużego Kręgu Tanecznego w Parku Śląskim odzyska biało-szarą barwę a wszystkie kamienne elementy zostaną odrestaurowane. Do renowacji trafią także rzeźby. Na tym jednak nie koniec – to kultowe miejsce zyska także oświetlenie, którego do tej pory brakowało.

Kregi1

Kręgi Taneczne w Parku Śląskim zostaną oświetlone

W chorzowskim parku przeprowadzono już testy nowego oświetlenia Kręgów Tanecznych i – jak przekonuje park – wyglądało to imponująco.

- To będzie jeden z piękniejszych punktów na mapie Parku Śląskiego. Kręgi Taneczne zostaną odtworzone do swojej pierwotnej postaci, z tym że zagoszczą tu także oczywiście nowoczesne rozwiązania - tłumaczy Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Pojawią się tam nie tylko nowe słupy oświetleniowe, ale także lampy ziemne, z których światło podświetli wszystkie elementy kręgów. I tak monopter - czyli kopuła dużego kręgu - rozbłyśnie w ciepłych barwach, podobnie jak usytuowane tu rzeźby i balustrady. System oświetleniowy oświetleniowy będzie centralnie sterowalny. W zależności od potrzeb programowane będą odpowiednio natężenie i ilość strumieni świetlnych. Projekt zakłada montaż najnowocześniejszego sprzętu ledowego. Dodatkowo cały teren zostanie objęty siecią monitoringu, czego dotąd w tym miejscu nie było.

Wkrótce ruszy przetarg na modernizację Kręgów Tanecznych w Parku Śląskim

Testy nowego oświetlenie to ostatni krok przed rozpoczęciem procedury przetargowej tej inwestycji. Projekt zakłada gruntowną modernizację nie tylko samych Kręgów Tanecznych, ale również terenu przyległego. Chodzi o 9-hektarowy obszar, który rozpościera się aż do dawnego toru saneczkowego.

- Same Kręgi Taneczne nie zmienią swojego przeznaczenia, mają być miejscem, gdzie przeprowadzane będą imprezy plenerowe jak koncerty, występy taneczne i teatralne – informuje Park Ślaski.

Wyremontowane zostaną wszystkie siedziska na widowni kręgów, a nowa infrastruktura ułatwi dostęp do tego miejsca osobom niepełnosprawnym.
W pobliżu kręgów zaplanowano także budowę podziemnych zbiorników, w których będzie gromadziła się woda deszczowa. Będzie wykorzystywana do nawadniania roślin, których w tym miejscu będzie zdecydowanie więcej.

fot. Park Śląski/Rafał Zduńczyk

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon