Kredyt gotówkowy - czy warto?

Okres letni to nie tylko czas wakacyjnych wyjazdów. Wielu z nas podejmuje się podczas urlopu remontu w mieszkaniu lub domu, a nie zawsze mamy na ten cel określoną gotówkę. Kredyt w takim przypadku to bardzo dobre rozwiązanie. Zarówno przy remont jak i w przypadku urlopu, możemy wziąć kredyt gotówkowy.

20210701093632 pexels photo 3760067 jpeg

Co to jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy, którego oferty znajdziesz i porównasz na Totalmoney to przygotowany specjalnie dla klientów ranking kredytów gotówkowych. Kredyty gotówkowe są niekiedy określane, jako pożyczki lub kredyty konsumpcyjne. Działalność banków dokładnie określa warunki kredytów gotówkowych. Kredytobiorcy muszą mieć przedstawione warunki odnośnie kosztów wynikających z jego zaciągnięcia. W związku z tym, że przeciętny kredytobiorca ma prawo mieć problem ze zrozumieniem zapisów, najlepiej skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania

Czym jest RRSO? To rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli całkowity koszt zobowiązania kredytowego wyrażony, jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w ujęciu jednego roku. Dzięki RRSO oraz rankingowi potencjalny klient w łatwiejszy sposób znajdzie tani kredyt gotówkowy. RRSO pełni rolę miernika kosztu kredytu gotówkowego, dzięki któremu następuje natychmiastowe porównanie ofert z wielu banków. Koszt wyrażony jest jedną liczbą, co zdecydowanie ułatwia nam wybór. Porównywarki kredytów gotówkowych w łatwy sposób podają nam najważniejsze dane kredytu.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?

Na początek sprawdźmy jaką ratę musielibyśmy płacić. Kalkulator kredytowy pozwoli Ci łatwo obliczyć wysokość raty, wiedząc jaką wysoką ratę mieć będziemy, najprościej zapytać o szczegóły klikając na "zapytaj o kredyt". W 5 minut wypełnimy formularz, a doradca odzwoni do nas z ofertą. Prawda, że proste? Zawsze mamy do dyspozycji na stronie kilka najlepszych ofert. Udzielenie kredytu, otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej to kwestia wysokości kredytu oraz dostarczenia wszystkich niezbędnych dokumentów. Formalności są proste, a jeśli kredyt bankowy załatwiamy w banku w którym posiadamy konto, to kwestia minimalnego sprawdzenia.

Kiedy posiadamy zdolność kredytową?

Banki na ogół są ostrożne i dostać kredyt gotówkowy nie zawsze jest rzeczą prostą, szczególnie kiedy zdolność kredytowa nie wypada najlepiej. Dzięki Twojej zdolności kredytowej można ocenić czy będziemy w stanie spłacić o czasie całkowity koszt kredytu wraz z odsetkami. Banki analizują historię kredytową, uzyskiwane dochody, miesięczne koszty utrzymania, jak i zadłużenie. Podczas analizy kredytowej banki pobierają raport z BIK.

Sprawdzanie BIK podczas załatwiania kredytu gotówkowego

W Biurze Informacji Kredytowej gromadzone i udostępniane są dane dotyczące historii kredytów klientów banków. Regularna spłata zobowiązań to najlepszy sposób, aby być dla banku wiarygodnym kredytobiorcą. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło się, że udzielenie kredytu gotówkowego było niemożliwe, skończyło się odmową, mimo, że nasza sytuacja była stabilna, to prawdopodobnie historia kredytowa była co najmniej kulejąca.

Być może wszystko wygląda na skomplikowany proces, ale tak naprawdę wystarczy zaciągnąć kredyt gotówkowy i spłacać go o czasie, aby przy kolejnej próbie wyboru spośród oferty kredytu gotówkowego, decyzja była pozytywna. Jeśli tylko trzymamy się umowy, tym samym spłata kredytu gotówkowego jest wykonywana w terminie ustalonym przez bank, nie mamy się czego obawiać.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....