„Koty” po raz pierwszy w Teatrze Rozrywki. Jest konkurs na plakat promujący musical

W kwietniu przyszłego roku w Teatrze Rozrywki odbędzie się premiera „Kotów” Andrew Lloyda Webbera w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. To pierwsza inscenizacja tego musicalu na chorzowskiej scenie. Teatr zaprasza do współpracy przy tym wydarzeniu i ogłosił konkurs na plakat promujący musical. Przewidziano nagrodzę pieniężną.

fot. Teatr Rozrywki
Teatr Rozrywki konkurs na plakat

„Koty” Andrew Lloyda Webbera to jeden z najsłynniejszych musicali wszech czasów. Swoją premierę miał 11 maja 1981 r. w Londynie. Jego libretto opiera się prawie w całości na tomie poezji T.S. Eliota „Old Possum’s Book of Practical Cats” wydanym w roku 1939. To jeden z największych sukcesów komercyjnych w historii musicalu. W swoim czasie dzieło pobiło rekordy nieprzerwanego wystawiania na West Endzie i Broadwayu. W Polsce musical miał premierę 10 stycznia 2004 r. w Teatrze Muzycznym „Roma” w Warszawie.

„Koty” pierwszy raz na scenie Teatru Rozrywki

„Koty” to klasyka musicalu, ale do tej pory nie były wystawiane na deskach Teatru Rozrywki. Pierwszą inscenizację dzieła Andrew Lloyda Webbera na chorzowskiej scenie przygotowuje Jakub Szydłowski, a premierę zaplanowano na 27 kwietnia 2022 r. W chorzowskim teatrze zapraszają do współpracy przy tym wydarzeniu i ogłosili otwarty konkurs na plakat promujący musical.

- Wśród osób, które wezmą udziału w konkursie komisja konkursowa wybierze plakat, który będzie głównym materiałem promującym musical „Koty” oraz posłuży do przygotowania pozostałych materiałów promocyjnych. Laureat konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 5 000 zł – informują w Teatrze Rozrywki.

Prace należy wysłać do 5 stycznia 2022 r. na adres konkurs@teatr-rozrywki.pl. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej teatru.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon