Koszt czyszczenia rynku w Chorzowie to blisko 350 tys. zł!

Nowy rynek w Chorzowie został oddany do użytku rok temu, ale stan jego nawierzchni od początku budził wątpliwości. Czy teraz będzie lepiej? Miasto zawarło właśnie umowę na utrzymanie rynku w czystości. Będzie to kosztowało blisko 350 tys. zł.

Rynek brud 1

Czystość płyty chorzowskiego rynku budzi wątpliwości

Przebudowa rynku w Chorzowie rozpoczęła się pod koniec 2017 r., a oficjalnie został on otwarty w ostatni weekend czerwca ubiegłego roku. Koszt prac wyniósł ok. 25 mln zł. Pod estakadą stanęły pawilony, wokół drzewa i krzewy, a na płycie rynku m.in. ławki i fontanna. Największy problem stanowi płyta rynku, która jest po prostu brudna! Prawie od samego początku są tam plamy, a z ich usunięciem najwidoczniej jest problem.

Czy teraz na rynku w Chorzowie będzie czysto?

Może teraz na rynku w Chorzowie będzie czysto. Miasto zawarło właśnie umowę na jego całoroczne utrzymanie w czystości. Wartość zamówienia to 346 948 zł, choć w przetargu szacowano te prace nawet na pół miliona złotych, a najwyższa zgłoszona oferta opiewała na ponad 440 tys. zł. Wybrano najtańszą ofertę, którą złożył Jacek Wieczorek Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych z Bytomia. Zobaczymy jak bytomska firma poradzi sobie z czyszczeniem chorzowskiego rynku.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon