Koronawirus zatrzymał chorzowski rower miejski

Władze Chorzowa zdecydowały się przesunąć start kolejnego sezonu roweru miejskiego. KajTeroz ruszy dopiero od 1 maja. To środki ostrożności związane z epidemią koronawirusa.

Kajteroz

W Chorzowie rowery ruszą dopiero 1 maja

System rowerów miejskich w Chorzowie miał już działać od tygodnia, ale te plany pokrzyżowała sytuacja epidemiologiczna.

- W związku z epidemią koronawirusa przesuwamy start systemu rowerów miejskich KajTeroz w Chorzowie na dzień 1 maja 2020 r. Mamy nadzieję, że do tego momentu sytuacja się poprawi i będziemy mogli korzystać z tego środka transportu i rekreacji - napisał w mediach społecznościowych Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa na podobny krok zdecydowały się także władze Sosnowca, ale w sąsiednich Katowicach rower miejski ruszy już od 1 kwietnia. Z kolei w Gliwicach w tym roku zrezygnowano z uruchomienia systemu miejskich rowerów.

Chorzowski KajTeroz to 46 stacji i 460 rowerów

Chorzowski system rowerów miejskich KajTeroz uruchomiono w 2018 r. i jest on jednym z największych w województwie śląskim. Do dyspozycji mieszkańców miasta jest 46 stacji z 460 rowerami. W ubiegłym sezonie w naszym mieście z KajTeroz skorzystano blisko 280 tys. razy, w systemie zarejestrowało się także ponad 23 tys. nowych użytkowników. Średnio każdego dnia z rowerów miejskich w Chorzowie korzystano ponad tysiąc razy.

fot. kajteroz.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon