Koronawirus zaatakował chorzowskich policjantów

Coraz więcej policjantów z Chorzowa zakażonych jest koronawirusem. Jak podał Super Express chodzi przede wszystkim o funkcjonariuszy z Komisariatu II przy ul. Moniuszki. Chorzowska policja zapewnia jednak, że nie ma powodów do niepokoju.

Police

O rosnącej liczbie policjantów z Chorzowa chorych na COVID-19 redakcję Super Expressu poinformował jeden z czytelników, który ma kontakt z osobami pracującymi w chorzowskiej komendzie.

Tylko jedna jednostka policji w Chorzowie działa w pełni?

- Zdaniem naszego informatora tylko jedna jednostka policji działa w pełni - to Komisariat I przy ul. Batorego w Chorzowie. Tymczasem w Komendzie i w Komisariacie II przy ul. Moniuszki praca miałaby być sparaliżowana przez epidemię – czytamy w Super Expressie.

Informacje o rosnącej liczbie zakażeń koronawirusem wśród policjantów potwierdził podkom. Arkadiusz Bień, zastępca rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Koronawirus nie wpływa na pracę policji?

- Chodzi przede wszystkim o mundurowych z ogniwa patrolowego na komisariacie II. Na szczęście nie wpływa to w żaden sposób na pracę. Wszystkie jednostki pracują normalnie – zapewnił podkom. Bień.

Według danych sanepidu w Chorzowie od początku pandemii odnotowano 431 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 12 w ciągu ostatniej doby. Do tej pory wyzdrowiało już 347 osób, w tym 8 w ciągu ostatniej doby. Z powodu COVID-19 w Chorzowie zmarło 8 osób.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon