Koronawirus nie odpuszcza, więc studenci nie wrócą na uczelnię

Studenci Uniwersytetu Śląskiego nie wrócą na uczelnię od października. Rektor ogłosił, że większość zajęć w zbliżającym się semestrze będzie prowadzona zdalnie. Dotyczy to także centrum edukacji i Instytutu Fizyki znajdujących się w Chorzowie.

Uni

Prof. Ryszard Koziołek, rektor elekt Uniwersytetu Śląskiego, podkreśla, że sytuacja epidemiologiczna jest cały czas potencjalnie niebezpieczna. Dodaje też, że w dalszym ciągu obowiązują rygorystyczne wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące zajęć kontaktowych, więc większość zajęć w zbliżającym się semestrze będzie prowadzona zdalnie. Dotyczy to przede wszystkim wykładów, lektoratów i laboratoriów komputerowych. Rektor zaleca także prowadzenie w formie zdalnej ćwiczeń, proseminariów, seminariów czy zajęć tutoringowych. W formie kontaktowej powinny być prowadzone laboratoria, ćwiczenia terenowe, praktyki i warsztaty.

Dla studentów pierwszego roku część zajęć będzie prowadzona na uczelni

Rektor Uniwersytetu Śląskiego podkreśla, że ograniczenie funkcjonowania uczelni szczególnie dotknie nowo przyjętych studentów.

- Aby zapewnić im choć w części rzeczywistą obecność w Uniwersytecie, poznanie środowiska akademickiego oraz integrację z nowymi koleżankami i kolegami, zakładamy, że na każdym kierunku studiów część zajęć będzie prowadzona w formie kontaktowej, nawet jeżeli wszystkie moduły można zrealizować w formie zdalnej – informuje prof. Koziołek.

Dla studentów pierwszych lat zostaną zorganizowane specjalne szkolenia i spotkania adaptacyjne w formie zdalnej, w związku z tym zajęcia dydaktyczne rozpoczną dopiero 12 października. Pozostałe roczniki rozpoczną zajęcia tydzień wcześniej. Dla wszystkich studentów zostaną zorganizowane szkolenia online z zakresu obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

fot. Uniwersytet Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon