Konkurs na piosenkę do 25. Przebojowej Nocy Sylwestrowej w Teatrze Rozrywki rozstrzygnięty

W tym roku chorzowski Teatr Rozrywki zaprasza na jubileuszową 25. Przebojową Noc Sylwestrową. Koncert będzie wyjątkowy także dlatego, że o napisanie tekstu promującej go piosenki poproszono teatralną publiczność. Właśnie poznaliśmy wyniki tego konkursu.

fot. Teatr Rozrywki
Przebojowa Noc Sylwestrowa

Autorami muzyki do piosenki promujące 25. Przebojową Noc Sylwestrową w Teatrze Rozrywki są Kamil Franczak – kompozytor, wokalista i aktor chorzowskiej sceny oraz Mateusz Walach – kompozytor, aranżer i dyrygent. To koncert jubileuszowy więc o tekst piosenki poproszono „rozrywkową” publiczność. Właśnie poznaliśmy wyniki tego konkursu.

- Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania, ale po raz kolejny udowodniliście, że Teatr Rozrywki może cieszyć się najlepszą publicznością na świecie! Wybór nie był łatwy, tym bardziej, że wśród autorów i autorek dostrzegliśmy wyjątkowe talenty, o których na pewno nie raz i nie dwa na scenie muzycznej usłyszymy – informuje chorzowski teatr.

Konkurs na piosenkę promującą 25. Przebojową Noc Sylwestrową rozstrzygnięty, ale ostatecznego tekstu jeszcze nie znamy

Komisja konkursowa w składzie: Aleksandra Gajewska - dyrektor Teatru Rozrywki, Anna Ratajczyk - aktorka Teatru Rozrywki, reżyserka i producentka 25. Przebojowej Nocy Sylwestrowej, Łukasz Skrzypecki - reżyser i producent 25. Przebojowej Nocy Sylwestrowej oraz Kamil Franczak - wokalista i aktor, kompozytor utworu konkursowego, zdecydowała o przyznaniu głównych nagród, czyli podwójnych zaproszeń na sylwestrowy koncert, dla Roksany Hibner i Adama Manisty. Wybrano dwie osobne propozycje i teraz kompozytor zasiądzie do pracy z laureatami konkursu.

- Chodzi o to, żeby połączyć te dwa teksty tak, aby żaden z nich nie stracił na wartości i stworzyć z nich spójną całość – podkreśla Grzegorz Kozioł z Teatru Rozrywki.

Jubileuszowa 25. Przebojowa Noc Sylwestrowa w Teatrze Rozrywki miała się odbyć już w ubiegłym roku. Te plany popsuła jednak pandemia koronawirusa i koncert przełożono na 31 grudnia 2021 r. Program sylwestrowej nocy ułożyła teatralna publiczność. W trwającym sześć tygodni plebiscycie widzowie spośród 240 propozycji wybrali największe przeboje grane na chorzowskiej scenie. Jego wyniki – jak informują w teatrze - ogłoszone zostaną podczas 25. Przebojowej Nocy Sylwestrowej.

- Jedno jest pewne: będą to największe i najpopularniejsze hity, oklaskiwane podczas naszych koncertów. Pewnie uda nam się powrócić wspomnieniami do niejednego występu, zachwycić bogatymi aranżacjami i dynamiczną choreografią. A w Nowy Rok wejdziemy niezwykłą, muzyczną niespodzianką – zapewniają w chorzowskim teatrze.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon