Koniec z upomnieniami. Chorzowska policja wstawia mandaty za brak maseczki

Policja wraz z sanepidem przeprowadza wzmożone kontrole w transporcie publicznym. Nie będzie już upomnień. Teraz za brak maseczek posypią się mandaty.

Komenda Miejska Policji w Chorzowie
Chorzowska policja kontroluje transport publiczny

Policjanci z chorzowskiej drogówki oraz przedstawiciele służb sanitarnych wczoraj, 21 października 2021 r., przeprowadzili kontrolę dworców kolejowych, pociągów i peronów pasażerskich.

– Wspólne działania były ukierunkowane na problem należytego przestrzegania zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W trakcie działań stróże prawa prowadzili szeroko zakrojoną akcję informacyjną, reagowali również na ujawnione naruszenia obowiązujących przepisów prawa – informuje Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Jak zapowiada chorzowska policja, to nie była jednorazowa akcja kontrolowania pasażerów w transporcie publicznym. Funkcjonariusze wraz z pracownikowi Inspektoratu Sanitarnego w dalszym ciągu będą prowadzić wzmożone działania pod kątem stosowania się do zaleceń w zakresie przestrzegania zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Koniec z upomnieniami. Teraz za brak maseczki będą mandaty

Wzmożonych kontroli policji transportu publicznego możemy się spodziewać w całym kraju. Minister Zdrowia Adam Niedzielski w środę w Legnicy zapowiedział koniec samego upominania za brak noszenia maseczki, szczególnie w środkach transportu. Teraz policja będzie wystawiała od razu mandaty.

Przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii. Wzrosty mamy z tygodnia na tydzień 85- i ponad 100- proc. czyli to podwojenie wyniku. Jeśli sytuacja się utrzyma, to zaburzy wszystkie prognozy, które przedstawialiśmy – mówi Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Polityka upomnień zmienia się w politykę wystawiania mandatów. – Zwracam szczególną uwagę na środki transportu i zachowanie tam odpowiedzialnej postawy: noszenie maseczek – dodaje.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w całym kraju odnotowano dzisiaj, 22 października, 5706 nowych i potwierdzonych przypadków COVID-19. W woj. śląskim odnotowano 296 nowych zakażeń. Z powodu COVID-19 zmarło 10 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 49 osób.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Potrącenie Chorzów

Przy czerwonym świetle chciała przebiec jezdnię. Nie zdążyła

Żabie Doły

Wojewoda ugiął się w sprawie „Żabich Dołów”

Chorzow bezplatna mammografia

Warto się zbadać! Bezpłatna mammografia w Chorzowie

Zespół Szpitali Miejskich

Nowa pracownia tomografii komputerowej

Koronawirus

IHU. Nowy wariant koronawirusa zidentyfikowany we Francji

Szczepionka

Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat

Zaginiona Samira Walentek, Chorzów

Zaginęła 15-letnia Samira