Koniec Tesco w Chorzowie. Jest zgoda na przejęcie sieci sklepów

W czerwcu ubiegłego roku Netto zawarło z Tesco porozumienie o zakupie polskiej części biznesu. W tym ostatniego sklepu tej sieci w Chorzowie. Od tego czasu się sklepów oczekiwała na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i sfinalizowanie transakcji, co nastąpiło dopiero teraz.

Chorzow batory tesco

Po zgodzie UOKiK sieć Netto przejmie 301 sklepów i dwa centra dystrybucyjne Tesco. Częścią transakcji jest ostatnie Tesco w Chorzowie, które działa przy ul. Stefana Batorego.

– Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na zatwierdzenie transakcji i rozpoczęcie tego historycznego w swej skali procesu transformacji przejętych sklepów w nowe, nowoczesne sklepy Netto 3.0, a także wdrożenia nowych kolegów z Tesco do ich obsługi. To zadanie chcemy zrealizować w ciągu najbliższych 18 miesięcy - mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

Zamiast Tesco będzie Netto 3.0

Przejęte od Tesco sklepy mają działać w nowej koncepcji, jako tzw. Netto 3.0. Jak podkreśla sieć handlowa chodzi o to, by zakupy były szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze. Strefa ze świeżymi produktami, w szczególności dział warzyw i owoców, a także działy mięsny i dań gotowych zostały zmienione tak, aby zapewnić klientom większy wybór i lepszą ekspozycję produktów.

- W ambitnym założeniu, wszędzie, gdzie to możliwe, personel nowych sklepów Netto będą stanowić pracownicy byłego Tesco. Wraz z przekształcaniem kolejnych przejętych placówek Tesco w format Netto 3.0 ich pracownicy przejdą program szkoleniowy, który ma ich przygotować do pracy zgodnie ze standardami obowiązującymi w ich nowym miejscu pracy – informuje sieć Netto.

Netto jest obecne na polskim rynku od ponad 25 lat. Ma w naszym kraju około 400 sklepów i 3 magazyny dystrybucyjne i zatrudnia 5,5 tys. osób. W Chorzowie obecnie są trzy sklepy tej sieci – przy ul. Hajduckiej 57, Racławickiej 20 i 3 Maja 89. Kolejny będzie w Chorzowie Batorym, przy ul. Stefana Batorego 21.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pomidory

Balkonowy Jarzyniok w MDK Batory

Prologis park chorzow

Chorzów Batory: Kolejna inwestycja w Prologis...

Chorzow zelazna

Chorzów Batory: Ulica Żelazna znów zamknięta...

Dworzec chorzow batory

Linia kolejowa biegnąca przez Chorzów Batory...

Tory chorzow

Chorzów Hajduki. Nowy przystanek kolejowy na...

Stacja chorzow miasto

Stacja kolejowa Chorzów Miasto będzie...

Chorzow poszukiwany

Chorzowska policja poszukuje Jana Zadworskiego