Koniec Tesco w Chorzowie. Jest zgoda na przejęcie sieci sklepów

W czerwcu ubiegłego roku Netto zawarło z Tesco porozumienie o zakupie polskiej części biznesu. W tym ostatniego sklepu tej sieci w Chorzowie. Od tego czasu się sklepów oczekiwała na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i sfinalizowanie transakcji, co nastąpiło dopiero teraz.

Chorzow batory tesco

Po zgodzie UOKiK sieć Netto przejmie 301 sklepów i dwa centra dystrybucyjne Tesco. Częścią transakcji jest ostatnie Tesco w Chorzowie, które działa przy ul. Stefana Batorego.

– Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na zatwierdzenie transakcji i rozpoczęcie tego historycznego w swej skali procesu transformacji przejętych sklepów w nowe, nowoczesne sklepy Netto 3.0, a także wdrożenia nowych kolegów z Tesco do ich obsługi. To zadanie chcemy zrealizować w ciągu najbliższych 18 miesięcy - mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

Zamiast Tesco będzie Netto 3.0

Przejęte od Tesco sklepy mają działać w nowej koncepcji, jako tzw. Netto 3.0. Jak podkreśla sieć handlowa chodzi o to, by zakupy były szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze. Strefa ze świeżymi produktami, w szczególności dział warzyw i owoców, a także działy mięsny i dań gotowych zostały zmienione tak, aby zapewnić klientom większy wybór i lepszą ekspozycję produktów.

- W ambitnym założeniu, wszędzie, gdzie to możliwe, personel nowych sklepów Netto będą stanowić pracownicy byłego Tesco. Wraz z przekształcaniem kolejnych przejętych placówek Tesco w format Netto 3.0 ich pracownicy przejdą program szkoleniowy, który ma ich przygotować do pracy zgodnie ze standardami obowiązującymi w ich nowym miejscu pracy – informuje sieć Netto.

Netto jest obecne na polskim rynku od ponad 25 lat. Ma w naszym kraju około 400 sklepów i 3 magazyny dystrybucyjne i zatrudnia 5,5 tys. osób. W Chorzowie obecnie są trzy sklepy tej sieci – przy ul. Hajduckiej 57, Racławickiej 20 i 3 Maja 89. Kolejny będzie w Chorzowie Batorym, przy ul. Stefana Batorego 21.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon