Koniec darmowego parkowania w Chorzowie

Od najbliższego piątku, 8 maja, w Chorzowie wraca płatna strefa parkingowa – poinformował dziś chorzowski magistrat. Jest to związane z „odmrażaniem” życia publicznego i ma usprawnić parkowanie w mieście.

Parking chorzow

W Chorzowie opłaty za parkowanie zostały tymczasowo zniesione od 2 kwietnia, po to by ułatwić mieszkańcom miasta funkcjonowanie w pierwszej fazie pandemii koronawirusa.

- Bezpłatne parkowanie spowodowało jednak niemal całkowite, nieustanne zapełnienie miejsc parkingowych. Ponowne uruchomienie strefy pozwoli sprawniej zarządzać miejscami postojowymi w mieście – informuje Urząd Miasta Chorzów.

Parkingi w centrum Chorzowa są całkowicie zapełnione

Problemy są m.in. na parkingach pod estakadą, zwłaszcza od momentu poluzowania restrykcji związanych z pandemią koronawirusa, Jak informują chorzowscy urzędnicy po ponownym, częściowym otwarciu Urzędu Miasta mieszkańcy, którzy chcieli załatwić urzędowe sprawy zwracali uwagę, że w centrum miasta brakuje wolnych miejsc parkingowych.

Jak zapewnia chorzowski magistrat czynne od piątku parkomaty będą regularnie dezynfekowane. Za parking można także zapłacić bezgotówkowo poprzez aplikacje mobilne. Miasto planuje także wyposażyć parkomaty w terminale kart płatniczych.

fot. UM Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....