Koniec darmowego parkowania przy Centrum Handlowym AKS

Tuż przy granicy z Parkiem Śląskim na parkingu przy centrum handlowym AKS wielu kierowców zostawiało swoje samochody, by pójść na spacer. Od 2 września może się to zmienić. Carrefour wprowadza opłaty za parkowanie.

Parking przy carrefourze w chorzowie

Najwięcej zapłacimy w dniu imprez na Stadionie Śląskim. Kwota jaką w tym czasie będziemy musieli uiścić za parking przy Carrefourze to 50 zł niezależnie od długości postoju. W przypadku niedziel niehandlowych, za godzinę parkowania zapłacimy 3 złote. Niestety, według cennika nie ma wtedy możliwości zapłacenia podobnej kwoty, jeślibyśmy chcieli pozostawić samochód na dłużej. Musimy wtedy uiścić opłatę całodniową w wysokości 18 złotych. Nieco taniej wyjdzie nas parkowanie w niedziele handlowe oraz inne dni tygodnia. Pierwsze dwie godziny postoju są za darmo. Od poniedziałku do czwartku za kolejne zapłacimy trzy złote, a od piątku do niedzieli (handlowej) cztery. Odpowiednio za parkowanie całodniowe uiścimy opłatę dziesięciu lub piętnastu złotych.

Korki na parkingu

W ciepłe letnie dni wielokrotnie mieszkańcy byli świadkami korków na parkingu Carrefoura. Samochody krążyły polując na wolne miejsca przez co pozostawienie pojazdu było dość utrudnione. Wiele innych sieci już jakiś czas temu wprowadziło podobne zasady parkowania przed sklepami. Dotyczy to zwłaszcza centrów miast. Carrefour na swoim fejsbukowym fanpejdżu poinformował o pewnym wyjątku w regulaminie, pozwalającym niektórym parkować za darmo dłużej. Klienci Klubu Fitness CityFIT będą mogli parkować bezpłatnie pod warunkiem, że zarejestrują swoje auto na tablecie znajdującym się wewnątrz klubu - informuje sklep.

fot. Google Street View

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon