Konferencja Silesia2030: Jakim wyzwaniom będzie musiał sprostać Śląsk?

W poniedziałek, 25 listopada, w Bibliotece Śląskiej przy Placu Europy 1 w Katowicach odbędzie się konferencja Silesia 2030. Uczestnicy będą dyskutować na temat strategii rozwoju naszego regionu.

Konferencja silesia 2030

- Śląsk to przemysłowe serce Polski, które od zawsze nadawało ton rozwojowi gospodarczemu kraju. Rany, które zadała naszemu regionowi restrukturyzacja przemysłu ciężkiego są już dzisiaj zaleczone, a region na nowo odbudowuje swój potencjał przemysłowy i gospodarczy - mówi Grzegorz Tobiszowski, poseł do Parlamentu Europejskiego i inicjator konferencji. - Przemiany, które spotkały nasz region 20-30 lat temu pozwoliły by dziś gospodarka Śląska była nowoczesna, innowacyjna i by pozwalała patrzeć na przyszłość regionu z optymizmem. Silesia 2030 to nie tylko nazwa dzisiejszej konferencji, ale wyzwanie dla nas wszystkich tutaj zebranych, by wspólnie rozmawiać, tworzyć i realizować spójną strategię rozwoju dla naszej małej ojczyzny. Program dla Śląska pokazał, że warto stawiać na kompleksowe i przekrojowe programy rozwojowe. Tylko w ten sposób zadbamy o odpowiedni poziom jakości życia i siłę gospodarczą Śląska - dodaje.

Gospodarzem spotkania jest Grzegorz Tobiszowski, a moderatorem Dawid Wowra. Natomiast wśród prelegentów pierwszego panelu zobaczymy: Janusza Gajowieckiego, Agnieszkę Kozłowską-Korbicz, Tomasza Zjawionego oraz Krystiana Ortyla. Z kolei w drugim panelu dyskutować będą: Marek Wesoły, Rafał Kolano, Grzegorz Matusiak i Robert Marzec.

Program konferencji

9:00 Rejestracja
9:30 Otwarcie Konferencji
9:40 Prezentacja ECR
10:00 Grzegorz Tobiszowski - SILESIA 2030
10:10 Rozpoczęcie Panel I
11:15 Przerwa / Kawa o Herbata
11:40 Przerwa / Networking
11:55 Rozpoczęcie Panel II
13:00 Zakończenie konferencji

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej konferencji.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon