Kolejny sparing Niebieskich w sobotę na Kresach

W sobotę, 12 lutego 2022 r., Ruch Chorzów rozegra kolejny mecz kontrolny przed startem ligowych rozgrywek. Sparingpartnerem Niebieskich będzie pierwszoligowy GKS Jastrzębie. Klub Cichej podał szczegóły spotkania.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów sparingi

Mecz Niebieskich z GKS-em Jastrzębie odbędzie się w sobotę, 12 lutego, na boisku ze sztuczną nawierzchnią w kompleksie „Kresy” przy ul. Wolności 139 w Chorzowie. Początek zaplanowano na godz. 10.00. Drużyna z Jastrzębia jest piątym zimowym sparingpartnerem chorzowskiego Ruchu. Po jesiennej rundzie zajmuje 17. miejsce w 1. lidze. Mecz zakończy kolejny tydzień przygotowań do startu ligowych rozgrywek.

– Obóz w Kamieniu był czasem najbardziej wytężonej pracy. Teraz będziemy już schodzić z obciążeń, skupimy się bardziej na dynamice. W dalszym ciągu pracujemy nad elementami taktycznymi – podkreśla trener Ruchu Chorzów, Jarosław Skrobacz (za ruchchorzow.com.pl).

W trakcie zimowych przygotowań piłkarze Ruchu Chorzów rozegrali już cztery sparingi – pokonali 5:3 Sandecję Nowy Sącz i 6:1 Śląsk Świętochłowice, zremisowali 2:2 z Rekordem Bielsko-Biała oraz przegrali z Widzewem Łódź 0:1. Poza meczem z GKS-em Jastrzębie zaplanowano jeszcze spotkania kontrolne z Podhalem Nowy Targ i Skrą Częstochowa. W pierwszym tegorocznym meczu ligowym Ruch Chorzów zmierzy się na własnym stadionie z rezerwami Lecha Poznań. Spotkanie zaplanowane pierwotne na 26 lutego, przeniesiono na niedzielę 27 lutego 2022 r, na godzinę 17.15

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon