Kolejny remont torowiska tramwajowego w Chorzowie. Gdzie tym razem trwają prace?

W Chorzowie rozpoczął się kolejny remont torowiska tramwajowego. Tym razem to krótki odcinek wzdłuż ul. Katowickiej, w pobliżu Centrum Handlowego AKS. Te prace nie powodują utrudnień dla kierowców.

fot. Katarzyna Pachelska
Chorzów remont torowiska przy AKS

Remont obejmuje 300-metrowy odcinek torowiska wzdłuż ul. Katowickiej, od skrzyżowania z ul. Parkową do przystanku AKS. Prace rozpoczęły w miniony weekend, 16 – 17 października 2021 r., a na początek zabudowane zostały rozjazdy technologiczne, które umożliwiają na tym odcinku prowadzenie ruchu po jednym torze. Na drugim rozpoczęły się prace.

- Aktualnie prace prowadzone są na torze od strony chodnika, a ruch tramwajowy prowadzony jest torem bliżej jezdni ul. Katowickiej. Prace demontażowe realizuje wewnętrzna jednostka spółki Tramwaje Śląskie S.A. – Zakład Torów i Sieci, a prace przy układaniu nowego rusztu torowego realizowane będą przez firmę zewnętrzną – P.P.H.U. DABUD – informuje Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Jak długo potrwają prace na torowisku przy AKS?

Według szacunków Tramwajów Śląskich prace na pierwszym torze potrwają cztery tygodnie. Później, w połowie listopada, rozjazdy zostaną przełożone, a prace rozpoczną się na torze przy jezdni.

- Liczymy, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów i drugi nowy tor również zostanie ułożony w 4 tygodnie. Następnie nastąpi 4-5 dniowa przerwa w ruchu na likwidację rozjazdów i ułożenie torowisk w miejscach po rozjazdach – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich.

Remont obejmuje fragment torowiska między odcinkami zmodernizowanymi w ramach projektu inwestycyjnego w poprzedniej perspektywie finansowej UE. Dzięki temu na całym ciągu od Śląskiego Wesołego Miasteczka do Centrum Przesiadkowego w Chorzowie będzie nowoczesne torowisko.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Duże zmiany w organizacji ruchu tramwajowego w Chorzowie

Duże zmiany w organizacji ruchu tramwajowego w Chorzowie

Chorzów poszukiwani sprawcy kradzieży sprzed 15 lat

Poszukiwany sprawcy kradzieży sprzed 15 lat

Chorzów Noclegowania dla bezdomnych

Wyremontowano chorzowską noclegownię

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzow napad

Chorzowska policja poszukuje sprawców napadu na...

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....

Katowicka tramwaj

Kolejne remonty torowisk w Chorzowie. Co...