Kolejny powrót na Cichą. To piłkarz z Ekstraklasy

W drużynie Ruchu Chorzów ponownie zagra Mateusz Winciersz – w środę, 6 lipca 2022 r., poinformował klub z Cichej. Ten 21-letni pomocnik został wypożyczony na rok z Piasta Gliwice. W barwach Niebieskich rozegrał już ponad 40 spotkań i strzelił 7 bramek.

fot. Tomasz Stefanik/Ruch Chorzów
Mateusz Winciersz Ruch Chorzów

Mateusz Winciersz urodził się w Chorzowie, a pierwsze piłkarskie kroki stawiał w TS AKS Chorzów. Na Cichą trafił w 2016 r., a rok później zdobył z Niebieskimi wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych. W 2018 r. wszedł do pierwszego zespołu, a debiutował w pucharowym meczu ze Skrą Częstochowa w sierpniu następnego roku.

„Będę walczyć o każdy centymetr na boisku”

W barwach Ruchu Chorzów rozegrał do tej pory 44 spotkania, w których strzelił 7 bramek. Od stycznia 2021 r. jest zawodnikiem Piasta Gliwice, w barwach którego zanotował 2 występy w Ekstraklasie. Teraz wraca do Chorzowa i – jak podkreśla – bardzo się z tego cieszy.

- Jest to dobra wiadomość nie tylko dla mnie, ale również dla moich bliskich. Wiele osób dobrze mi życzy i trzyma kciuki, a teraz postaram się im odwdzięczyć dobrą grą z „eRką” na piersi. Jako rodowity chorzowianin zapewniam, że będę walczyć o każdy centymetr na boisku. Wiem doskonale, że to jest Ruch i tu nie można spoczywać na laurach. Miejsce klubu jest o jeden szczebel wyżej i wierzę w to mocno, że marzenie o Ekstraklasie spełni się bardzo szybko – mówi Mateusz Winciersz, cytowany przez klubową stronę.

Jak kilka dni temu informowała portal transfery.info na Cichą może wrócić także Tomasz Neugebauer. Ten 19-letni zawodnik zimą trafił Lechii Gdańsk. Z ekstraklasowym klubem podpisał kontrakt do 2025 roku. Do Ruchu Chorzów miałby wrócić na zasadzie wypożyczenia, podobnie jak „Wini”.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon