Chorzow pijany kierowca

Kolejny pijany kierowca z Chorzowa zatrzymany. Właściwa reakcja świadka

Chorzowska policja zatrzymała kierowcę, który miał ponad promil alkoholu w organizmie. Stało się to dzięki właściwej reakcji świadka. Mężczyzna może trafić za kratki nawet na dwa lata, ale kłopoty będzie miał także pasażer samochodu.

Do zdarzenia doszło w piątek, 14 maja. Dyżurnego chorzowskiej komendy poinformował jeden z kierowców, że mężczyzna jadący przed nim Seatem może być nietrzeźwy. Ta informacja została natychmiast przekazana do wszystkich patroli w mieście.

- Zgłaszający cały czas pozostawał na linii z dyżurnym i informował go, gdzie aktualnie się znajduje. Pierwsi na miejsce dotarli mundurowi z chorzowskiej grupy SPEED, którzy jadąc ul. Katowicką zauważyli wskazany pojazd – informuje chorzowska policja.

Samochód zatrzymano, a po kontroli okazało się, że podejrzenia świadka były słuszne. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Kierowca stracił już prawo jazdy, a teraz grożą mu dwa lata więzienia i wysoka grzywna. Kłopotów nie uniknie także pasażer samochodu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że jest ona poszukiwany.

fot. KMP w Chorzowie

czytaj dyskusję

czytaj więcej:Polecamy: