Kolejny nielegalny salon gier w Chorzowie zlikwidowany. Był przy ul. Armii Krajowej

W Chorzowie "salony" z automatami służącymi do nielegalnych gier losowych rozmnożyły się jak grzyby po deszczu. Teraz chorzowscy policjanci likwidują jeden taki punkt po drugim. Ostatnio przejęli 3 takie maszyny w lokalu przy ul. Armii Krajowej w Chorzowie.

Automaty

Policjanci z chorzowskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zdobyli informację, że w jednym z lokali przy ulicy Armii Krajowej w Chorzowie udostępniane są automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej wkroczyli do tego punktu. Informacje okazały się prawdziwe. Policjanci znaleźli wewnątrz aż trzy takie urządzenia. Mundurowi ze śląskiej KAS przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych.

Urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej, gdzie będą przechowywane do czasu decyzji sądu. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier przy ul. Armii Krajowej w Chorzowie.

Wcześniej pisaliśmy:

Nielegalny hazard przy Urzędzie Miasta Chorzów

Z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. nawet 100 tysięcy złotych od jednego urządzenia. Trzeba pamiętać, że takiej surowej karze podlega nie tylko osoba urządzająca nielegalne gry hazardowe, ale również właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Co więcej, za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, czy zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna:

  • wysoka grzywna,
  • do 3 lat więzienia,
  • albo obie te kary łącznie.

Fot. Śląska Policja

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom Chorzów i Katowice w 1993 roku 16

Jak 30 lat temu Anglik kursował z aparatem przez Chorzów

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....