Kolejny etap przebudowy ul. Hajduckiej w Chorzowie. Będą utrudnienia i zmiany w komunikacji miejskiej

W czwartek, 15 kwietnia, rozpoczyna się kolejny etap przebudowy ul. Hajduckiej w Chorzowie. Prace obejmą odcinek pomiędzy ulicami Dąbrowskiego i Wolności, po stronie nieparzystej numeracji budynków.

Chorzow hajducka

Na czas tego etapu prac odcinek ul. Hajduckiej pomiędzy ulicami Dąbrowskiego i Wolności zostanie wyłączony z ruchu. Możliwy będzie jednak dojazd do posesji przy ul. Hajduckiej 1-14, ale jedynie z kierunku skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego.

- Pomiędzy skrzyżowaniem ulicy Hajduckiej z ulicami Wolności i Strzelców Bytomskich oraz skrzyżowaniem ulicy Hajduckiej w ulicą Dąbrowskiego wyznaczony zostanie objazd prowadzony ulicami Wolności, Armii Krajowej i Dąbrowskiego – informuje Urząd Miasta Chorzów.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

W związku z tym etapem prac na ul. Hajduckiej wprowadzone zostaną kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Dotyczą one linii autobusowych numer 165, 840 i 998:

  • trasa linii 165 w kierunku Os. Tysiąclecia - linia nie będzie obsługiwała przystanku Chorzów Hajducka oraz Chorzów Cmentarz
  • trasa linii 165 w kierunku Obroków - linia nie będzie obsługiwała przystanku Chorzów Hajducka
  • trasa linii 840 w kierunku Katowic - linia nie będzie obsługiwała przystanków Chorzów ZUS i Chorzów Teatr Rozrywki
  • trasa linii 998 w kierunku Gwareckiej - linia nie będzie obsługiwała przystanków Chorzów Estakada i Chorzów Pałac Ślubów

Remonty torowisk i dróg w Chorzowie. Na jakim etapie są prace?

Zakończenie tego etapu prac na ul. Hajduckiej planowane jest do końca lipca. Ta przebudowa to jedna z trzech dużych inwestycji prowadzonych jednocześnie w Chorzowie. Miasto, wspólnie z Tramwajami Śląskimi, przebudowuje także ulice 3 Maja i Powstańców.

fot. Google Street View

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon