Kolejny etap przebudowy ul. 3 Maja w Chorzowie

W środę, 7 kwietnia, rozpocznie się kolejny etap przebudowy ul. 3 Maja w Chorzowie. Jaki odcinek obejmą prace?

Chorzow 3maja

Jak podaje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie kolejny etap prac na ul. 3 Maja obejmie odcinek między skrzyżowaniem z ulicami Składową i Waxmana oraz skrzyżowaniem ulic Janasa i Styczyńskiego. Prace będą prowadzone na chodniku oraz połowie jezdni po stronie parzystej numeracji budynków.

- Pojazdy będą się poruszać dwukierunkowo pozostałą częścią jezdni. Zapewnione będzie dojście oraz dojazd do posesji położonych w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca prowadzonych robót – informuje MZUiM Chorzów.

Kierowcy oraz piesi powinni zachować szczególną ostrożności oraz stosowanie się do oznakowania zabezpieczającego miejsce prowadzonych robót.

Kiedy zakończenie prac na 3 Maja?

Prace na ul. 3 Maja rozpoczęły się w listopadzie 2019 roku. Zgodnie z terminami zapisanymi w umowie z wykonawcą cała inwestycja powinna być gotowa do końca tego roku. O pół roku wcześniej, do 30 czerwca, mają się zakończyć prace przy tramwajowej części. Realizacja robót jest już jednak mocno opóźniona i wszystko wskazuje na to, że tych terminów nie uda się dotrzymać.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon