Kolejne utrudnienia na ul. 3 Maja w Chorzowie

Kierowcy z Chorzowa muszą się przygotować na kolejne utrudnienia. W czwartek, 12 listopada, zamknięty zostanie wiadukt nad dawną koleją piaskową w ciągu ul. 3 Maja – informuje Urząd Miasta Chorzów. To kolejny etap prac przy przebudowie tej chorzowskiej ulicy.

Wiadukt

Wraz z wiaduktem zostanie zamknięty – tak dla pojazdów, jak i dla pieszych – odcinek ul. 3 Maja w Chorzowie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Składową, a rejonem posesji nr 151a.

Którędy poprowadzą objazdy?

Całkowite zamknięcie fragmentu ul. 3 Maja oznacza kolejne utrudniania i objazdy. Żeby ominąć przebudowywany odcinek kierowcy będą musieli przejechać ulicami Żołnierzy Września, 75 Pułku Piechoty, Nomiarki, DTŚ i Bytomską (w Świętochłowicach). W ciągu ul. 3 Maja, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Bytomską i Chorzowską (w Świętochłowicach) oraz remontowanym wiaduktem, przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy.

Jak przejdą piesi?

Ul. 3 Maja zostanie rozdzielona, więc problem będą mieli także piesi. Żeby dostać się na drugą stronę będą mogli skorzystać z oznakowanego ciągu prowadzącego ul. Waxmana i ścieżką łączącą rejon stawu Amelung z ul. 3 Maja w rejonie posesji nr 151a.

Jak informuje chorzowski magistrat zakończenie tego etapu prac oraz przywrócenie ruchu na nowym obiekcie mostowym planowane jest do końca kwietnia przyszłego roku.

fot. UM Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Porodowka chorzow

Chorzów: Porodówka jednak zawiesza działalność!

Piwo

Zwolnienie z opłaty koncesyjnej w Chorzowie....

Chorzow SP 39

Chorzowska Szkoła Podstawowa nr 39 do likwidacji?

Urzad miasta chorzow1

Urząd Miasta Chorzów nie rozdaje prezentów!

Chorzow ratusz

Chorzów bez pieniędzy z rządowego funduszu!

Opt

Spółka Green Park Silesia znów chce budować...

Roboty drogowe

Zamkną ul. 3 Maja w Chorzowie