Kolejne remonty ulic w Chorzowie. Jakie i kiedy zostaną rozkopane?

W Chorzowie szykują się kolejne utrudnienia dla kierowców. W najbliższych dniach rozpoczną się remonty na pięciu ulicach miasta. Gdzie i kiedy?

fot. MZUiM Chorzów
Chorzów Batory ul Stalowa

Kierowcy, a także piesi, w Chorzowie nie mają łatwo. W tym mieście trwają równocześnie trzy duże inwestycje drogowe – na ulicach 3 Maja, Hajduckiej i Powstańców – i wszystkie trzy są mocno opóźnione. Teraz dojdą prace na pięciu kolejnych ulicach: Stalowej, Parkowej, Farnej, Granicznej i Maciejkowickiej.

Czytaj także:

Nawet rok opóźnienia! Jak przebiegają prace na 3 Maja, Hajduckiej i Powstańców w Chorzowie?

Przebudowa ul. Stalowej w Chorzowie Batorym

Pierwsza z pięciu nowych drogowych inwestycji w Chorzowie ruszy na ul. Stalowej. Pierwszy etap prac związanych z remontem jezdni ruszy tam w najbliższy wtorek, 5 października 2021 r.

- Robotami objęty zostanie odcinek ulicy położony pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Kaliny i Hajduki (w Świętochłowicach) i wjazdem na teren posesji przy ul. Stalowej 16-29a. Ze względu na zakres prowadzonych prac zostanie on wyłączony z ruchu pojazdów – informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie.

Dojazd do posesji przy ulicy Stalowej możliwy będzie wyłącznie od skrzyżowania z ulicą Szpitalną. Na czas prowadzonych robót, które mają potrwać do końca listopada, wyznaczone zostały objazdy:

  • z kierunku skrzyżowania ulic Stalowej, Kaliny i Hajduki (w Świętochłowicach) w kierunku ulicy Stalowej ulicami: Kaliny, 16 Lipca, Karpacką, Łukasińskiego, Batorego, Szpitalną, Żelazną, Leśną, Kołłątaja, Piekarską, Armii Krajowej i Szpitalną,
  • z kierunku skrzyżowania ulic Stalowej i Szpitalnej w kierunku skrzyżowania ulic Stalowej, Kaliny i Hajduki (w Świętochłowicach) ulicami: Szpitalną, 16 Lipca i Kaliny.

Koszt prac na ul. Stalowej to ponad 910 tys. złotych, a remont przeprowadzi firma Drogopol.

Prace na Farnej, Granicznej i Maciejkowickiej

Remont jezdni na ul. Stalowej to nie jedyne prace drogowe zaplanowane w Chorzowie Batorym. Jeszcze w październiku mają się rozpocząć roboty na ulicach Farnej i Granicznej. Na Farnej wymieniona zostanie nawierzchnia na odcinku od ul. Odrowążów do ul. Karpackiej, a koszt prac to blisko 300 tys. zł. Z kolei ulica Graniczna zyska nową nawierzchnię na odcinku od ul. Kochłowickiej do nr 74 – koszt prac to ponad 255 tys. złotych. Oba remonty również przeprowadzi firma Drogopol.

Także w październiku mają się rozpocząć prace związane z wymianą nawierzchni na ul. Maciejkowickiej - od ul. Legnickiej do wjazdu na ogródki działkowe. Remont przeprowadzi firma Romus z Katowic, która w postępowaniu przetargowym zaproponowała najniższą cenę – nieco ponad 286 tys. zł. Prace na tych trzech ulicach powinny się zakończyć jeszcze w tym roku.

Z ul. Parkowej zniknie kostka

Kolejne prace zaplanowano na ul. Parkowej, gdzie usunięta zostanie kostka, ale tylko na odcinku… 150 metrów „wzdłuż wybudowanego budynku wielorodzinnego w związku z generowanym hałasem pochodzącym od przejeżdżających pojazdów”. Zamiast kostki na tym krótkim odcinku ulicy będzie nawierzchnia z betonu asfaltowego. Prace przeprowadzi firma Romus z Katowic, a wartość umowy to nieco ponad 300 tys. zł. Ta przebudowa – jak dowiedzieliśmy się w MZUiM Chorzów – ma się rozpocząć 11 października 2021 r. i potrwa około miesiąca.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon