Kolejne remonty torowisk w Chorzowie. Co zaplanowano?

W Chorzowie trwają obecnie trzy duże remonty torowisk i dróg, ale na tym nie koniec. Spółka Tramwaje Śląskie, wraz z miastem, szykuje się do kolejnych prac. W tym roku zaplanowano modernizację dwóch odcinków na ul. Katowickiej.

Katowicka tramwaj

Kierowcy w Chorzowie nie mają łatwo. Od wielu miesięcy trwa przebudowa torowisk i jezdni na ulicach 3 Maja, Hajduckiej i Powstańców (o postępach prac pisaliśmy TUTAJ). Roboty oznaczają także utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Większość prac powinna się zakończyć w tym roku, ale szykują się kolejne.

W planach jest przebudowa torowiska w rejonie ul. Metalowców

Spółka Tramwaje Śląskie, wraz z miastem Chorzów, przygotowuje się do inwestycji pn. „Przebudowa torowiska tramwajowego w Chorzowie na odcinku od wiaduktu przy Hucie Kościuszko do ul. Metalowców".

- Przewidujemy do gruntownej modernizacji odcinek dwutorowej linii tramwajowej wraz z siecią trakcyjną. Swój zakres przewiduje do realizacji w tym miejscu również miasto Chorzów, dlatego też przygotowujemy się do ogłoszenia wspólnego przetargu wykonawczego prac na tym zadaniu – informuje Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Planowane prace w tym miejscu zakładają m.in. przesunięcie torowiska i skomunikowanie terenów poprzemysłowych w rejonie ul. Metalowców. W ramach tej inwestycji ma zostać także wykonana izolacja części stropów i ścian przejścia podziemnego na Flocie, które – mimo przeprowadzonego tam ponad dwa lata temu remontu – nadal przecieka (o czym pisaliśmy TUTAJ).

Kolejne prace zaplanowane przez Tramwaje Śląskie obejmą około dwustumetrowy odcinek obok Centrum Handlowego AKS Chorzów. Przebudowane zostanie torowisko na odcinku o przejazdu przez ul. Parkową (bez samego przejazdu, który został już zmodernizowany) w stronę przystanku tramwajowego Chorzów AKS.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon