Kolejne przypadki koronawirusa w woj. śląskim. Także w Chorzowie!

Potwierdzono siedem kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie śląskim, w tym u mężczyzny i kobiety, którzy zgłosili się na oddział zakaźny szpitala w Chorzowie.

Covid

Do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie zgłosiły się kolejne dwie osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Według informacji przekazanej przez rzeczniczkę prasową wojewody śląskiego, Alinę Kucharzewską, to mężczyzna „w sile wieku”, który tydzień temu powrócił z Izraela. Zgodnie z wytycznymi sanepidu przebywał w domowej kwarantannie, a gdy pojawiły się objawy zgłosił się na oddział zakaźny chorzowskiego szpitala. Druga osoba to kobieta, która zakaziła się prawdopodobnie od obywatela Danii.

- Kobieta nie wykazuje niepokojących objawów koronawirusa, dlatego po wizycie na oddziale zakaźnym w Chorzowie i konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych wróciła do domu. Jest pod nadzorem katowickiego sanepidu – poinformowała Alina Kucharzewska.

Ilu zarażonych koronawirusem jest w woj. śląskim?

W województwie śląskim do tej pory potwierdzono 56 przypadków zakażenia koronawirusem. Hospitalizowanych jest 75 mieszkańców naszego regionu, 2136 przebywa w kwarantannie, a 7111 pod nadzorem sanitarnym.

fot. Pixabay/Gerd Altmann

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon