Kolejne inwestycje w Parku Śląskim. Wyremontowana zostanie jedna z najważniejszych alei

Ruszają kolejne inwestycje w Parku Śląskim. Podpisano umowę na modernizację nawierzchni Alei Łani oraz nawierzchni parkingu przy Alei Dojazdowej. Koszt prac to blisko milion złotych.

Park Śląski Aleja Łani

Aleja Łani to jedna z najważniejszych arterii komunikacyjnych w Parku Śląskim, prowadzi m.in. do Galerii Rzeźby Śląskiej i restauracji Nowa Łania. Nową nawierzchnię zyska na odcinku od Alei Gwiazd do Alei Klonowej – zostanie pokryta masą bitumiczną o powierzchni ponad 5 tys. 2m. Wykonawcą jest firma DROGOPOL. Obecnie droga jest w niektórych miejscach uszkodzona, co spowodowały m.in. rozrastające się korzenie drzew.

- Firma DROGOPOL ma za zadanie wyremontowanie nawierzchni jezdni do szerokości ok. 6 metrów, dokona także umocnień poboczy, wykorzystując w tym celu kruszywo kamienne – tłumaczy Dagmara Piskorz, rzeczniczka prasowa Parku Śląskiego.

Wyremontowany zostanie także parking przy Alei Dojazdowej, prowadzącej do Parku Śląskiego od ul. Złotej w Katowicach. Jego nawierzchnia jest uszkodzona również przez rozrastające się korzenie drzew. Prace obejmą powierzchnię ponad 3,3 tys. m2 – pojawi się tam masa bitumiczna, a pobocza zostaną umocnione.

- To kolejna ważna inwestycja po gruntownej przebudowie Alei Harcerskiej, Klonowej czy ścieżek spacerowych przy Alei Różanej, którą zrealizujemy w ramach kompleksowej modernizacji ciągów komunikacyjnych na terenie Parku Śląskiego – mówi Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego. – Dzięki wykonanym pracom znacząco poprawia się komfort korzystania z alejek parkowych, którymi przecież każdego dnia spacerują lub poruszają się na rowerach tysiące osób – dodaje.

Wykonawca ma czas na przejęcie placu budowy do 7 września 2021 r., a później 120 dni na realizację inwestycji. Całkowity koszt prac wynosi niemal 980 tys. zł brutto.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon