Kolejne centrum przesiadkowe?

DSC 1123
W Chorzowie powstanie drugie centrum przesiadkowe. I to zaledwie kilkaset metrów dalej od pierwszego! Obecnie Urząd Miasta przygotowuje się do złożenia wniosku o dofinansowanie inwestycji w ramach środków pochodzących z Unii Europejskiej.


Zgodnie z planem, przystanek będzie miał nazwę Królewska Huta i zostanie zlokalizowany przy DK 79 w rejonie ulic Metalowców, Krakusa w Chorzowie. Projekt budowy kolejnego centrum przesiadkowego obejmuje zintegrowanie przystanków autobusowo-tramwajowych, budowę przejścia podziemnego i infrastruktury rowerowej.
Zakres prac objętych inwestycją obejmuje: budowę przystanku tramwajowego i autobusowo-tramwajowego po wschodniej stronie ul. Katowickiej, przystanków autobusowych po zachodniej stronie ul. Katowickiej oraz budowę przejścia podziemnego dla pieszych pod ul. Katowicką wraz ze schodami i windami. W pobliżu powstanie też szalet miejski oraz parking Bike&Ride, przy którym pojawi się stacja do wypożyczania rowerów. Aby inwestycję udało się zrealizować konieczne będzie przestawienie murów Pomnika Powstańca Śląskiego.
Zanim jednak miasto przystąpi do realizacji inwestycji, konieczne jest pozyskanie dofinansowania, a pierwszym krokiem do tego jest przeprowadzenie ankiety wśród mieszkańców. Zawiera tylko jedno pytanie: Czy uważasz, że miasto Chorzów powinno zrealizować projekt zakładający budowę zintegrowanego przystanku Królewska Huta przy DK 79 w rejonie ulic Metalowców, Krakusa w Chorzowie? Ankietę tę można wypełnić elektronicznie lub w wersji papierowej, w Urzędzie Miasta i złożyć ją w biurze nr 1.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon