Kolejne 3 punkty dla Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów ma już na koncie dwa ligowe zwycięstwa. Niebiescy pewnie pokonali pokonali na wyjeździe Foto-Higienę Gać 4:1 i przywieźli na Cichą kolejne 3 punkty.

Ruchgac

Niebiescy dominowali na boisku od początku spotkania. Pierwszą bramkę dla Ruchu w 14. minucie zdobył Mariusz Idzik. Gospodarze wyrównali po rzucie karnym i strzale Marcina Przybylskiego w 34. minucie, ale długo nie cieszyli się remisem. Cztery minuty później piłkę do bramki Foto-Higieny skierował Michał Mokrzycki, a przed przerwą (43 minuta) wynik podwyższył Konrad Kasolik. Końcowy wyniki w doliczonym czasie gry (90+3 minuta) ustalił Mariusz Idzik.

– Myślę, że kontrolowaliśmy całe spotkanie. Niemal od początku zdecydowanie częściej przebywaliśmy na połowie gospodarzy, którzy rzadko zagrażali naszej bramce i grali głównie długą piłką, na co byliśmy przygotowani. Baliśmy się jedynie, że boisko nie będzie na tyle dobre, abyśmy mogli grać swoją piłkę, czyli to, co lubimy – po ziemi, ale na szczęście nie było tak źle. Myślę, że wykonaliśmy swoje założenia – mówił dla klubowego portalu Mariusz Idzik.

Niebiescy rozpoczęli sezon od dwóch wyjazdowych zwycięstw. W środę, 12 sierpnia, będzie szansa na kolejne 3 punkty – tym razem na własnym boisku. Ruch Chorzów zagra na Cichej z Wartą Gorzów Wielkopolski.

źródło: ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Przyjaciele Ruchu

Niebiescy przyznali nagrody "Przyjaciel Ruchu"

Odsłonięcie pomnika Gerarda Cieślika

Nowy pomnik przy Stadionie Śląskim

Nie żyje Tadeusz Ślusarek

Nie żyje Tadeusz Ślusarek, były dyrektor Stadionu Śląskiego

Wigry Suwałki Ruch Chorzów

Suwałki zdobyte! Niebiescy wrócili z trzema punktami

Ruch Chorzów Sektor Rodzinny

Ruch Chorzów rozpoczął sprzedaż karnetów na rundę wiosenną

Ruch Chorzów

Nie będzie pieniędzy dla Ruchu Chorzów

Anita Włodarczyk Stadion Śląski

Złote medale Anity Włodarczyk na Stadionie Śląskim