Kolejne 3 punkty dla Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów ma już na koncie dwa ligowe zwycięstwa. Niebiescy pewnie pokonali pokonali na wyjeździe Foto-Higienę Gać 4:1 i przywieźli na Cichą kolejne 3 punkty.

Ruchgac

Niebiescy dominowali na boisku od początku spotkania. Pierwszą bramkę dla Ruchu w 14. minucie zdobył Mariusz Idzik. Gospodarze wyrównali po rzucie karnym i strzale Marcina Przybylskiego w 34. minucie, ale długo nie cieszyli się remisem. Cztery minuty później piłkę do bramki Foto-Higieny skierował Michał Mokrzycki, a przed przerwą (43 minuta) wynik podwyższył Konrad Kasolik. Końcowy wyniki w doliczonym czasie gry (90+3 minuta) ustalił Mariusz Idzik.

– Myślę, że kontrolowaliśmy całe spotkanie. Niemal od początku zdecydowanie częściej przebywaliśmy na połowie gospodarzy, którzy rzadko zagrażali naszej bramce i grali głównie długą piłką, na co byliśmy przygotowani. Baliśmy się jedynie, że boisko nie będzie na tyle dobre, abyśmy mogli grać swoją piłkę, czyli to, co lubimy – po ziemi, ale na szczęście nie było tak źle. Myślę, że wykonaliśmy swoje założenia – mówił dla klubowego portalu Mariusz Idzik.

Niebiescy rozpoczęli sezon od dwóch wyjazdowych zwycięstw. W środę, 12 sierpnia, będzie szansa na kolejne 3 punkty – tym razem na własnym boisku. Ruch Chorzów zagra na Cichej z Wartą Gorzów Wielkopolski.

źródło: ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bieg Wiosenny

Bieg Wiosenny ze wsparciem dla uchodźców z Ukrainy

Stadion Śląski reprezentacja Polski

Biało-czerwoni wracają na Stadion Śląski

Hutnik Kraków Ruch Chorzów

Ruch Chorzów przegrał z przedostatnią drużyną w tabeli!

Zajęcia w wodzie w Chorzowie

Świetne zajęcia w wodzie w dwóch basenach

Piłka

Z kim zagra Ruch Chorzów w 2. lidze? Kto zostanie trenerem?

Mistrzostwa stadion slaski

Impreza na Stadionie Śląskim w końcu z...

Ruch warta

W zimowych sparingach 4:2 dla Niebieskich. Ruch...