Kolejna ulica w centrum Chorzowa do przebudowy. Ogłoszono przetarg

Mieszkańcy Chorzowa muszą przywyknąć do remontów dróg, bo szybko się nie skończą. Właśnie ogłoszono przetarg na przebudowę kolejnej.

Ogłoszony przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów przetarg dotyczy przebudowy jezdni i chodników oraz „uporządkowanie strefy parkowania pojazdów” na ul. Władysława Truchana w Chorzowie. Długość odcinka do przebudowy to 610 metrów.

Jezdnia ma być z nawierzchni bitumicznej, ale przy przejściach dla pieszych będą wyniesione wyspy z cegły klinkierowej (z odzysku). Z kolei chodniki będą z płyt granitowych. Zaplanowano około 79 miejsc postojowych dla samochodów osobowych.

Nowe oświetlenie, ławki i nasadzenia na ul. Truchana

W ogłoszeniu o zamówieniu mowa jest także o modernizacji oświetlenia ulicznego. Mają być tam zamontowane oprawy oświetleniowe w technologii LED. W projekcie zagospodarowania terenu wymieniono także nowe ławki stalowe i kosze na śmieci. Będą też nowe nasadzenia – róże kolumnowe, jarzęby turyndzkie (24 sztuki) i buki pospolite (6 sztuk).

- Do obowiązków wykonawcy będzie należała pielęgnacja założonej zieleni, gwarantująca prawidłowy rozwój nasadzeń, w okresie 3 lat od dnia odbioru końcowego prawidłowo wykonanych robót budowlanych – czytamy w dokumentacji przetargowej.

W trakcie realizacji robót budowlanych objętych tym zamówieniem przewidziano także prace związane z budową sieci CO na zlecenie TAURON Ciepło oraz z remontem sieci kanalizacji ogólnospławnej i przyłączy do budynków przez ChŚPWiK.

Jak informuje chorzowski MZUiM zamówienie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Termin składania ofert mija 18 lipca 2022 r.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rusza przebudowa ul Parkowej w Chorzowie

Rusza przebudowa ul. Parkowej w Chorzowie

Chorzów przebudowa 3 Maja

Na 3 Maja w Chorzowie ruszy kolejny etap prac

Chorzów Hajducka

Zmiany na ul. Hajduckiej w Chorzowie

Chorzów zamknieta droga

Zamknięta ulica w Chorzowie. Gdzie tym razem?

Chorzów remont 3 Maja

Kolejny etap prac na 3 Maja, choć miał być już koniec!

Chorzów Batory ul Stalowa

Kolejne remonty ulic w Chorzowie. Gdzie i kiedy?

Chorzów zamknięta ulica

Podmyło ulicę w centrum Chorzowa. Zamknięto przejazd