Kolejna jaskinia nielegalnego hazardu w centrum Chorzowa zlikwidowana. Przejęto trzy maszyny

Wojna z nielegalnym hazardem w Chorzowie trwa. Ostatnio policjanci zlikwidowali kolejną jaskinię, tym razem w lokalu przy ul. Jagiellońskiej.

Policjanci z chorzowskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ul Jagiellońskiej w centrum Chorzowa (to boczna ulica od Wolności) udostępniane są automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji.

Jaskinia hazardu przy Jagiellońskiej w Chorzowie

Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej wkroczyli do punktu, w którym podejrzewali, że znajdują się nielegalne maszyny. Przypuszczenia potwierdziły się - stróże prawa znaleźli wewnątrz trzy urządzenia.

Mundurowi ze śląskiej KAS przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej i będą tam przechowywane do czasu decyzji sądu. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

100 tys. zł kary i trzy lata więzienia

1 kwietnia 2017 roku weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Co więcej, za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, czy zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka grzywna, do 3 lat więzienia, albo obie te kary łącznie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zatrzymany 29-latek w Chorzowie

Chciał wymusić pieniądze od 16-latka w centrum Chorzowa

40 668985

15-latek uciekał przed policją skradzionym skuterem

Poszukiwany złodziej z Chorzowa Kradł na terenie Centrum Handlowego AKS

Poszukiwany złodziej z Chorzowa

Poszukiwana Izabela Grzyb

Zaginęła Izabela Grzyb. Była w izbie wytrzeźwień w Chorzowie

Zaginiony Krzysztof Flasza

Zaginął Krzysztof Flasza z Chorzowa

Chorzów Dwulatek spacerował boso

Dwulatek boso i w koszulce spacerował po Chorzowie

Zatrzymany pseudokibic Ruchu Chorzów

Pierwsze zatrzymanie po Wielkich Derbach Śląska