Koleje Śląskie: zmiany w rozkładzie jazdy już od 10 marca!

10 marca br. na kolei wejdzie w życie druga korekta rocznego rozkładu jazdy. Zmiany czekają także pasażerów Kolei Śląskich. Większość z nich wynika z prowadzonych prac remontowych na poszczególnych liniach, obsługiwanych przez regionalnego przewoźnika. Nie brakuje też powodów do radości. Okazuje się, że 27 kwietnia br. Koleje Śląskie uruchomią dodatkowe pociągi, które pojadą w dni wolne z Katowic i Rybnika do beskidzkich kurortów. Szczegóły poniżej.

Grafika

Dodatkowe pociągi

Zgadza się! W sobotę, 27 kwietnia br., czyli w dniu, w którym wielu mieszkańców województwa śląskiego rozpocznie wyjątkowo długą majówkę (wystarczy wziąć trzy dni wolnego, aby cieszyć się 9-dniowym wypoczynkiem!), Koleje Śląskie uruchomią dodatkowe pociągi, które obsłużą beskidzkie kurorty.

– Sprinter Równica pojedzie do Wisły Głębce z Katowic, a Sprinter Stożek z Rybnika. Pociągi będą kursowały w dni wolne oraz 2 i 31 maja do końca obowiązywania korekty rozkładu jazdy, czyli do 8 czerwca 2024 r.zapowiada Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Kontynuacja remontów

Pozostałe korekty w wiosennym rozkładzie jazdy Kolei Śląskich wynikają głównie z trwających i planowanych inwestycji oraz remontów. W dalszym ciągu będą prowadzone prace inwestycyjne na odcinkach:

  • Katowice – Tarnowskie Góry (na odcinku pasażerów wciąż będzie obsługiwać zastępcza komunikacja autobusowa),
  • Kobiór – Goczałkowice-Zdrój,
  • Sosnowiec – Dabrowa Górnicza,

a także w stacjach Będzin i Zawiercie. Co więcej, prace drogowe będą̨ kontynuowane w obrębie stacji Częstochowa, Lubliniec, Tychy oraz w pobliżu przystanku Bielsko-Biała Północ.

Zmiany na wniosek podróżnych

Nie tylko remonty zadecydowały o ostatecznym kształcie skorygowanego rozkładu jazdy Kolei Śląskich. Już od 10 marca br., na wniosek samorządu województwa małopolskiego, pociągi Kolei Śląskich kursujące na linii S3: Katowice – Kraków – Katowice, rozpoczną obsługę przystanku Zabierzów.
Z kolei na wniosek podróżnych, od 28 marca br., po udostepnieniu toru nr 1 na stacji Zawiercie, zmodyfikowany zostanie rozkład jazdy dwóch pociągów na linii S9, przyjeżdżających do Zawiercia po godz. 8. Z pewnością zmiany ułatwią przesiadki na pociągi dalekobieżne „do” i „z” Warszawy.

Czasowe utrudnienia

Sporo utrudnień w okresie od marca do czerwca będzie miało charakter czasowy. Warto podkreślić, że wszystkie czasowe utrudnienia są dokładnie opisane w „Informacji o rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich” oraz w Liniowym Rozkładzie Jazdy, dostępnych na oficjalnej stronie internetowej KŚ - www.kolejeslaskie.pl.

Kolejna korekta w czerwcu

Kolejna korekta rocznego rozkładu jazdy na kolei jest zaplanowana na 9 czerwca br. W letnim rozkładzie jazdy będzie można spodziewać się m.in. powrotu na tory pociągu Sprinter Ornak, czyli połączenia z Katowic do Zakopanego, a także ponownej obsługi przystanku Dabrowa Górnicza Pogoria na linii S1 oraz zmian godzin kursowania pociągów na linii S9, o które wnioskowali pracownicy firm obsługujących lotnisko Katowice Airport.

Koleje Śląskie – by podróżowało się lepiej i bezpieczniej
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | X

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon