Koleje Śląskie ograniczają kursowanie pociągów

Koleje Śląskie zmiany i ograniczenia wprowadzają etapami. Zredukowano już liczbę pociągów kursujących między Bytomiem i Katowicami, przez Chorzów, a od poniedziałku wejdzie wżycie nowy rozkład jazdy.

Dworzec

- W pierwszej fazie rozkład jazdy Kolei Śląskich zmniejszy się o około 13%, do tego niektóre pociągi będą kursować w skróconej relacji. Zmiany zostały dokonane na większości linii obsługiwanych przez śląskiego przewoźnika, zostały jednak wprowadzone w tzw. godzinach pozaszczytowych, tak aby utrzymać najważniejsze kursy - informuje Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Rzecznik dodaje, że utrzymane zostaną najbardziej strategiczne połączenia, które wybierane są najczęściej przez osoby dojeżdżające do pracy.

Zmiany te podyktowane są oczywiście zagrożeniem związanym z koronawirusem oraz wiążącym się z tym ograniczeniem działalności uczelni i szkół, a w przypadku osób pracujących – zmianą modelu pracy na home office. Sprawiło to, że spadła liczba osób podróżujących Kolejami Śląskimi.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....