Koleje Śląskie nagrodzone podczas V Gali Kultury Bezpieczeństwa w transporcie kolejowym!

W dniu 9 grudnia, w Warszawie odbyła się piąta edycja prestiżowej Gali Kultury Bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Podczas wydarzenia organizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego, Kapituła konkursu przyznała 6 nagród i 9 wyróżnień. Jedna z nagród trafiła do Kolei Śląskich za wdrożenie innowacyjnego projektu pt. Mapa zdarzeń i wydarzeń kolejowych autorstwa Pani Naczelnik Działu Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Katarzyny Gawlak.

IMG 6018

Zaimplementowana przez Koleje Śląskie Mapa zdarzeń i wydarzeń kolejowych jest nowatorskim sposobem prezentacji danych dotyczących wydarzeń kolejowych, umożliwiająca natychmiastowe wyciąganie wniosków m.in. na temat miejsc miejsc newralgicznych z punktu widzenia bezpieczeństwa przejazdów kolejowo-drogowych czy szczególnie narażonych na występowanie potrąceń zwierzyny Rozwiązanie te jest wykorzystywane w procesach szkoleniowych, a także udostępniane maszynistom, którzy dzięki wyposażeniu w urządzenia mobilne mogą zapoznać się w przystępnej formie z wydarzeniami mającymi miejsce na obsługiwanej trasie. Ponadto stałe aktualizacje mapy pozwalają zwiększać poddawany analizie zasób danych o nowe informacje, co wpływa na zachowanie aktualności wykorzystywanego przez maszynistów systemu.

Wartym rozważenia jest wprowadzenie podobnych rozwiązań także przez innych przewoźników kolejowych lub zastosowanie tego typu innowacji na poziomie krajowym przy współpracy z Urzędem Transportu Kolejowego.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

DSC 5512

Koleje Śląskie wprowadziły innowacyjne oferty dla pasażerów!

Kolej na Beskidy niezapomniana wycieczka z Kolejami Śląskimi

Niezapomniana wycieczka z Kolejami Śląskimi

Jak wygląda przejazd z rowerem w pociągach Kolei Śląskich

Jak wygląda przejazd z rowerem w pociągach Kolei Śląskich?

Sprawdzony sposób na tańszą, szybszą i bezpieczniejszą podróż? Poznajcie Park & Ride

Sprawdzony sposób na tańszą i szybszą podróż?

KŚ przywracają połączenia kolejowe do Bogumina

KŚ przywracają połączenia kolejowe do Bogumina

Patryk Świrski, Prezes Zarządu Kolei Śląskich.

Rozmowa z Prezesem Zarządu Kolei Śląskich

Koleje Śląskie

Koleje Śląskie - weź udziału w badaniu satysfakcji pasażera!