Koleje Śląskie: linia S9 cieszy się coraz większą popularnością!

Koleje Śląskie doskonale rozpoczynają kolejny rok. Okazuje się, że od 1 do 31 stycznia br. blisko 35 tysięcy pasażerów wsiadło do pociągów na trasie łączącej Częstochowę z Tarnowskimi Górami. Oczywiście mowa tu o linii S9, która cieszy się coraz większą popularnością.

Pyrzowice

Codziennie 10 par pociągów

Zgadza się! Od uruchomienia połączenia na S9, na tory między Częstochową a Tarnowskimi Górami codziennie wyjeżdża 10 par pociągów Kolei Śląskich. Linię S9 obsługują popularne „Elfy 2”, które kursują średnio co 2,5 godziny. Aby tego było mało, od 1 do 31 stycznia 2024 r. na trasie łączącej Częstochowę i Tarnowskie Góry z usług Kolei Śląskich skorzystało blisko 35 tys. pasażerów – co za wynik!

- 34 818 – to dokładna liczba pasażerów, którzy w styczniu podróżowali pociągami Kolei Śląskich na linii S9. – Względem grudnia to wzrost o 10 tys., ale wówczas podawaliśmy dane za okres od 10 grudnia, kiedy uruchomiliśmy połączenie, do końca miesiąca. W obu przypadkach dane pochodzą z liczników zamontowanych na pojazdach, a na sumę składają się wejścia do pociągów na poszczególnych dworcach, stacjach i przystankach - wyjaśnia Bartłomiej Wnuk, rzecznik Kolei Śląskich.

Najbardziej oblegane przystanki i połączenia

Najwięcej pasażerów wsiadło do pociągów Kolei Śląskich w grudniu. Naturalnie nasuwa się pytanie, na jakim przystanku? A no, na dworcu w Częstochowie – 6,4 tys. Najmniej pasażerów wsiadło do pociągów Kolei Śląskich na przystanku w Mierzęcicach – 512. Jeżeli chodzi o stację Pyrzowice Lotnisko to do pociągu wsiadło 2,1 tys. pasażerów. Najbardziej oblegane godziny to z kolei 15:18 z Częstochowy i 12:01 z Tarnowskich Gór.

Koleje Śląskie – by podróżowało się lepiej

Koleje Śląskie zapraszają!

WWW | FACEBOOK | X

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon