Kobieta na siłowni – Justyna Czaja Instruktor Fitness

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom stworzyliśmy zajęcia prowadzone przez kobietę dla kobiet w miejscu, częściej odwiedzanym jednak przez mężczyzn.

Siłownia Fitness

Czas na zmiany!

Wiele z nas chciałoby coś zmienić w swojej sylwetce, ale nie zawsze mamy odwagę by przyjść na siłownię. W końcu patrząc z boku wydaje nam się, że tu wszyscy wszystko wiedzą, a obsługa maszyn nie jest dla ćwiczących skomplikowana. Owszem, ale pamiętajmy, że przecież każdy kiedyś zaczynał, nawet ja, jako trenerka. Po pierwsze musimy sobie uświadomić, że ten diabeł nie taki straszny, jak mówi przysłowie. Po drugie: wystarczy wziąć kilka wdechów i nie patrząc na innych wziąć się po prostu do pracy! Zajęcia "Kobieta na siłowni" prowadzone na terenie Saturn Fitness w Chorzowie skierowane są właśnie dla pań i ukierunkowane na wymodelowanie partii, na których nam, płci pięknej, najbardziej zależy. Poprzez systematyczność jesteśmy w stanie nauczyć się obsługi maszyn, dobierania ciężaru, serii i ilości powtórzeń, a przy okazji wyczarować sylwetkę, o której marzymy.

Systematyczność - klucz do sukcesu.

Ważnym elementem, jak wspominałam, jest stałość w zajęciach i ułożenie prawidłowego planu treningowego, który da nam szansę na osiągnięcie własnego celu. Nie jest realne, by kobieta poprzez treningi uzyskała męski wygląd mięśni. Jest to spowodowane inną fizjologią więc nasze organizmy inaczej reagują na taki trening. Badania mówią, że kobiety posiadają 60% siły męskiej w górnych partiach i 75% w dolnych. Poprzez spersonalizowany zestaw ćwiczeń możliwe jest uzyskanie figury o kilka lat młodszej. Praca z obciążeniem spowoduje utratę zbędnej tkanki tłuszczowej, wyrzeźbi ciało nadając mu smukłego i jędrnego wyglądu. Jak więc widzimy, treningi siłowe to podstawa, by długo cieszyć się nienaganną figurą i dobrą kondycją. A jak przyspieszyć metabolizm? - należy trening łączyć z cardio. I tu z pomocą przychodzą nam takie urządzenia jak rowerek, bieżnia czy ergonometr wioślarski. Stosowanie interwałów również przyniesie satysfakcjonujące efekty. Bywa, że kobiety zbyt szybko poddają się i rezygnują z siłowni.

Niestety, ale musimy być świadome, że taka praca daje fantastyczne rezultaty, ale nie od razu. Tu naprawdę musimy uzbroić się w cierpliwość i robić swoje bez codziennego spoglądania w lustro oczekując błyskawicznej przemiany. Siłownia to nie wszystko. Musimy też zadbać o prawidłową regenerację i zbilansowaną, zdrową dietę, która pozwoli naszym mięśniom prawidłowo się rozwijać. Tak bardzo istotne jest połączenie tych wszystkich elementów więc zmotywuj się, zaplanuj swój tydzień i uświadom sobie, że wszystko co piękne, nie przychodzi łatwo.

Saturn Fitness
Justyna Czaja Instruktor Fitness

My pomożemy Ci zrealizować marzenia, ale sukces zależy tylko od Twojego zaangażowania.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon