Kilka tysięcy osób zaszczepiło się podczas majówki w Parku Śląskim

Tegoroczna majówka była zimna i deszczowa, ale to nie zniechęciło chętnych na szczepienie w Parku Śląskim. Nie trzeba było umawiać terminu, wystarczyło jedynie e-skierowanie i trochę cierpliwości. Z tej możliwości skorzystało ponad 3 tys. osób.

Szczepienie2

Najwięcej osób zaszczepiło się ostatniego dnia akcji „Zaszczep się w majówkę” w Parku Śląskim. Długie kolejki do punktu szczepień były jednak także 1 i 2 maja. W tym przypadku wystarcza tylko jedna taka wizyty, bo szczepiono jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson.

Ponad 3 tysiące osób zaszczepiło się w Parku Śląskim

W pierwszym dniu, czyli 1 maja, zaszczepiło się 1005 osób, w kolejnym 895, a 3 maja – 1220. Łącznie w majówkę podano zastrzyk 3120 mieszkańcom. Początkowo przygotowano 2,5 tys. dawek szczepionki, ze względu jednak na ogromne zainteresowanie w pierwszym dniu przedsięwzięcia zdecydowano o zwiększeniu puli o kolejny tysiąc, które dostarczono do mobilnego punktu w niedzielę rano, 2 maja.

Ostatniego dnia akcji do majówkowego punktu szczepień w Chorzowie pierwsi chętni ustali się już o 4 rano. Przed godziną 8.00 kolejka liczyła już blisko 400 osób.

– Można było zaobserwować, że mieszkańcy świetnie przygotowali się na dzisiaj: mieli termosy z ciepłym napojem, składane krzesełka, przezornie byli bardzo ciepło ubrani, niektórzy opatuleni byli kocem – mówi Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

Szczepionki, które zostały dostanie punkt w MCK w Katowicach

Na godzinę szczepiono ponad 100 osób. Ostatecznie przedłużono akcję i ostatni zaszczepiony wyszedł z punktu koło godz. 20.00. W efekcie rozdano 3 maja 1220 dawek szczepionki Johnson & Johnson.

- Cieszę się, że aż tylu mieszkańców naszego województwa, mimo niesprzyjającej pogody, skorzystało z tej ogólnopolskiej akcji. Na niej nie poprzestaniemy - ten mobilny punkt wykorzystamy w kolejnych podobnych przedsięwzięciach. Chcemy odwiedzać tzw. białe plamy na mapie szczepień, czyli te powiaty, w których trzeba przyspieszyć ze szczepieniami – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Pozostało 380 dawek. Zostaną przeznaczone na iniekcje w punkcie szczepień powszechnych w MCK w Katowicach.

W organizacji trzydniowej akcji uczestniczyło około 50 osób. To m.in. kadra medyczna szpitala MSWiA w Katowicach, żołnierze 13. Śląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej i policjanci.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon