Kibice Ruchu Chorzów zapowiadają proces przeciwko klubowi z Gaci

W ubiegłą sobotę, 8 sierpnia, Ruch Chorzów grał wyjazdowy mecz z Foto-Higieną Błyskawicą Gać. Na spotkanie wybrała się spora grupa sympatyków Niebieskich, ale nie zostali wpuszczeni na stadion tylko dlatego, że przyjechali z województwa śląskiego. Kibicie Ruchu żądają zwrotu pieniędzy za bilety oraz poniesionych kosztów. W przeciwnym razie zapowiadają skierowanie sprawy do sądu.

Ruch kibice

Kibiców Ruchu Chorzów nie wpuszczono na mecz, bo... są z woj. śląskiego

Mecz w dolnośląskiej wsi Gać był drugi wyjazdowym spotkaniem Ruchu Chorzów w tym sezonie, a swoją drużyną na stadionie chciała dopingować spora grupa kibiców Niebieskich. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem doszło jednak do skandalu, bo Foto-Higiena oświadczyła, że żaden kibic z województwa śląskiego nie zostanie wpuszczony na stadion.

- Sprzedaż biletów na mecz z Ruchem Chorzów została wstrzymana! Zgodnie z informacją od KGP mając na uwadze obecne informacje nt. osób, które zakupiły bilety dystrybucja biletów została zablokowana. Żaden kibic z województwa śląskiego nie zostanie wpuszczony na stadion, zostaną wpuszczeni wyłącznie kibice z okolic Oławy, Gaci, Wrocławia – dzień przed meczem oświadczył klub z Gaci.

Stanowisko Foto-Higieny oburzyło kibiców Ruchu. Pojawiły się oskarżenia o dyskryminację i piętnowanie Ślązaków. Stowarzyszenie Kibiców Wielki Ruch wystosowało do klubu z Gaci pismo, w którym domaga się zwrotu pieniędzy za bilety.

- Wejście na stadion potwierdzili Państwo w oficjalnym komunikacie umieszczonym na waszym profilu na FB, co stanowi naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym przez wprowadzenie w błąd konsumenta. Zastosowana przez Państwa praktyka rynkowa jest nieuczciwa i sprzeczna z dobrymi obyczajami, która w istotny sposób zniekształciła zachowanie rynkowe konsumenta, który w takiej sytuacji nie pojechałby na własny koszt na to wydarzenie sportowe – czytamy w piśmie stowarzyszenia.

Poza zwrotem pieniędzy za bilety kibice oczekują zwrotu poniesionych kosztów w wysokości 5 tys. zł, które zamierzają przekazać na jedną z organizowanych przez stowarzyszenie akcji charytatywnych.

Kibice Niebieskich pójdą do sądu?

W przypadku braku reakcji klubu z Gaci stowarzyszenie Wielki Ruch zapowiada, że 250 osób wytoczy indywidualne procesy sądowe, a stowarzyszenie złoży skargę do UOKiK na postępowanie niezgodne z obowiązującym prawem.

fot. Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom Chorzów i Katowice w 1993 roku 16

Jak 30 lat temu Anglik kursował z aparatem przez Chorzów

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden