Kibice Razem nie tylko ze sportowcami

Bycie kibicem to nie tylko dopingowanie swojej ulubionej drużyny sportowej. To także wspieranie i pomaganie potrzebującym w okolicy, co wielokrotnie już udowodnili członkowie ośrodka Kibice Razem Ruch Chorzów.

Ruch Chorzów zdjęcie głowne

Ośrodek Kibice Razem Ruch Chorzów powstał w 2016 roku i od samego początku podjął szereg akcji, których celem była popularyzacja meczów Niebieskich. Ośrodek angażuje się także w działalność społeczno-edukacyjną.

Jedną z najpopularniejszych inicjatyw, która każdego roku integruje środowisko Ruchu Chorzów jest akcja „Niebieski Mikołaj”. W jej ramach przygotowane są paczki świąteczne, które trafiają do potrzebujących dzieci. Z kolei do najmłodszych skierowana jest inicjatywa Niebieskiego Dnia Dziecka.

Ośrodek Kibice Razem Ruchu Chorzów współpracuje z Akademią Piłkarską Niebieskich. Obie instytucje wspólnie organizują m.in. turniej piłkarski dla dzieci. Nie zapominają również o pomocy osobom z niepełnosprawnościami i najbardziej potrzebującym. Kibice Ruchu włączyli się także w akcję pomocy uchodźcom uciekającym przed wojną na Ukrainie.

Jedną z wielu inicjatyw jest akcja „Góra Grosza Niebieskie Serca”, która polega na zbiórce monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Celem jest uzbieranie funduszy na zakup dużych pojemników w postaci Niebieskiego Serca na plastikowe nakrętki, które będą następnie umieszczone w wyznaczonych przez Urzędy Miast w Chorzowie i Rudzie Śląskiej miejscach.

Jak przekonują koordynatorzy ośrodka Kibice Razem:

Góra Grosza jest lekcją empatii i dobroczynności, ale ma również wymiar społeczny, ponieważ podczas akcji jest szerzona idea wolontariatu, jednoczenia wokół słusznego celu a także uświadomienie dzieciom i młodzieży – uczniom szkół i przedszkolakom, że nawet bardzo drobne pieniądze, które same są warte niewiele, przy wspólnym wysiłku pomagają im kolegom i koleżankom, których z różnych przyczyn życiowych spotkał nieszczęśliwy wypadek czy choroba...

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch chorzow foto

Ruch Chorzów vs GKS Katowice – zapowiedź meczu na szczycie

Roobet cup esport wakacje

Przegląd aktualnych wydarzeń za świata e-sportu

Ruch chorzow superbet zaklady bukmacherskie live

Ruch Chorzów rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu!

Matrix Media zdjęcie główne

TOP 4 niezawodnych rowerów elektrycznych – Ranking 2022

Hokejowe Mistrzostwa Świata Katowice

Katowice - reprezentacja Polski kobiet zagra w Hokejowych MŚ

Matrix Media 24 01 2022 zdjęcie główne

Najlepsze słuchawki na siłownię – TOP 6 modeli

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!