Kasa na chorzowskie drogi

Kasa

W ramach Fundusz Dróg Samorządowych śląskie miasta otrzymały od rządu prawie 300 mln zł.Chorzów, obok Świętochłowic, Siemianowic Śląskich, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich i Mysłowic, otrzymał finansowe wsparcie na remont miejskiej infrastruktury. Uroczyste wręczenie symbolicznych czeków odbyło się w siemianowickim Urzędzie Miejskim.

14 mln zł na przebudowę ul. 3 Maja

Na początku mają premier Mateusz Morawiecki przekazał wojewodzie Jarosławowi Wieczorkowi symboliczny czek na realizację FDS w województwie śląskim. Łączna kwota do rozdysponowania wynosi 292,1 mln zł. Na liście podstawowej do dofinansowania znajduje się 46 inwestycji powiatowych i 98 gminnych. Na liście największych beneficjentów jest Chorzów. Środki Funduszu mają wesprzeć przygotowywaną od kilku lat przez samorząd i spółkę Tramwaje Śląskie kompleksową przebudowę przelotowej ul. 3 Maja - od centrum miasta do granicy ze Świętochłowicami.

Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski: To jest naprawdę duża pomoc i duży wkład, ale Fundusz Dróg Samorządowych był właśnie w tym celu tworzony. To są historyczne środki w perspektywie całego kraju, ale również w perspektywie naszego województwa. W roku 2015 mieliśmy 69 mln zł, teraz dysponujemy kwotą 300 mln zł. To jest duży skok, który ma przede wszystkim spowodować poprawę bezpieczeństwa i jakości poruszania się po drogach lokalnych.

fot. materiały ze strony internetowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kotala radio

Nic nie jest dane na zawsze – prezydent Andrzej...

Polski Ład

Pracownicy urzędów skarbowych mają dość Polskiego Ładu

Park Śląski

Nowy prezes Parku Śląskiego wybrany bez konkursu

Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda będzie wizytował woj. śląskie

Wybory

Chorzowianie znów będą głosować? Senator PiS...

Pokoj hotelowy

Pokój zwierzeń?

Ring zawodnicy

Gdzie dwóch się bije tam PiS korzysta