Kasa na chorzowskie drogi

Kasa

W ramach Fundusz Dróg Samorządowych śląskie miasta otrzymały od rządu prawie 300 mln zł.Chorzów, obok Świętochłowic, Siemianowic Śląskich, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich i Mysłowic, otrzymał finansowe wsparcie na remont miejskiej infrastruktury. Uroczyste wręczenie symbolicznych czeków odbyło się w siemianowickim Urzędzie Miejskim.

14 mln zł na przebudowę ul. 3 Maja

Na początku mają premier Mateusz Morawiecki przekazał wojewodzie Jarosławowi Wieczorkowi symboliczny czek na realizację FDS w województwie śląskim. Łączna kwota do rozdysponowania wynosi 292,1 mln zł. Na liście podstawowej do dofinansowania znajduje się 46 inwestycji powiatowych i 98 gminnych. Na liście największych beneficjentów jest Chorzów. Środki Funduszu mają wesprzeć przygotowywaną od kilku lat przez samorząd i spółkę Tramwaje Śląskie kompleksową przebudowę przelotowej ul. 3 Maja - od centrum miasta do granicy ze Świętochłowicami.

Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski: To jest naprawdę duża pomoc i duży wkład, ale Fundusz Dróg Samorządowych był właśnie w tym celu tworzony. To są historyczne środki w perspektywie całego kraju, ale również w perspektywie naszego województwa. W roku 2015 mieliśmy 69 mln zł, teraz dysponujemy kwotą 300 mln zł. To jest duży skok, który ma przede wszystkim spowodować poprawę bezpieczeństwa i jakości poruszania się po drogach lokalnych.

fot. materiały ze strony internetowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kotala radio

Nic nie jest dane na zawsze – prezydent Andrzej...

Chorzów polskie flagi

W Chorzowie jest za mało polskich flag? Tak uważa radny PiS

Prezydent Andrzej Kotala w szpitalu

Prezydent Andrzej Kotala trafił do szpitala

Andrzej Kotala

Absolutorium dla prezydenta Andrzeja Kotali

Ch um chorzow1

Chorzów: CBŚP przeszukuje domy prezydenta...

Beger wyjasnia

Co jest prawdą a co fałszem w Świętochłowicach?

Paper

Ogłoszenie widmo